Акціонери Rio Tinto відхили прийняття плану скорочення викидів для споживачів

63% утримувачів акцій найбільшого світового виробника залізної руди проголосували проти прийняття екологічних обмежень

Головний офіс компанії в місті Мельбурн. Джерело: GMK Center

Австралійські акціонери Rio Tinto в четвер проголосували проти імплементації компанією планів обов’язкового скорочення викидів серед своїх клієнтів, які займаються виробництвом сталі. Водночас 37% акціонерів підтримали це рішення. Інвестори наполягають на тому, щоб лідери галузі скорочували свої викиди в рамках боротьби з глобальним потеплінням, визначеного Паризькою кліматичною угодою.

Компанія, яка отримує 85% світових прибутків від продажів ЗРС стикається зі зростаючим тиском, враховуючи той факт, що основними споживачами продукції гірничодобувних компаній є металургійні підприємства, які вважаються одними з головних забруднювачів атмосфери. Резолюція під назвою «Ціль №3» була запропонована неурядовою організацією «Друзі Землі» та була підтримана трьома іншими лідерами добувної галузі: BHP Pilliton, Vale та Glencore. Ця угода передбачає забов’язання виробників металургійної продукції скоротити викиди вуглецю в атмосферу прі підписанні контрактів із закупівлі ЗРС.

«Для гірничодобувних компаній вкрай складно ставити умови для металургів. Те, що нас просять зробити деякі представники ринку, – це встановити обмежувальні заходи для процесів, який ми не контролюємо, і де ми навіть не можемо встановити стартові позиції для переговорів. Впровадження деяких заходів, передбачених декларацією, на даному етапі буде означати зупинку деяких операційних процесів нашої компанії.» -завив голова ради директорів Rio Tinto Саймон Томпсон.

В кінці минулого року  в компанії встановили завдання досягти рівня нульових викидів у виробництві до 2050 року, а також скоротити інтенсивність викидів на 30 відсотків та абсолютних викидів на 15 відсотків до 2030 року. Також Томпсон спростував наміри компанії вийти з Ради з корисних копалин Австралії (MCA), незважаючи на те, що позиція MCA іноді не співпадає з кліматичною політикою Rio Tinto.

Нагадаємо, що провідні гірничодобувні компанії є підписантами доповнення до Паризької кліматичної угоди, в рамках якої вони мають сприяти екологічній модернізації власних та супутніх виробництв та контролювати викиди вуглецю в атмосферу. Терміни виконання угоди вже критикувалися такими компаніями як Glencore та Anglo American. (https://cutt.ly/xycPozD)

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО НАДРА

Майбутнє людства та його подальше існування неодмінно пов’язано з ресурсами: водою, джерелами енергії, корисними копалинами. А їх раціональне використання, екологічність

Читати далі

Керуючись прогресом та якісним сервісом. НАДПУ відвідало V Міжнародну спеціалізовану виставку гірничодобувної промисловості.

  Сьогодні в Києві на території Міжнародного виставкового центру розпочала свою роботу провідна виставка гірничодобувної галузі. Основною тематикою експозицій стали

Читати далі