Асоціація добувної промисловості заявляє про загрозливу для бізнесу норму в законопроєкті ВРУ щодо надрокористування

У Верховній Раді хочуть ухвалити законопроєкт, який може узаконити фінансові навантаження на бізнес та дискримінує права компаній, які займаються видобутком корисних копалин. Йдеться про проєкт Закону №4187 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування”.

Зокрема, окремою нормою законопроєкту визначається, що компанії, які хочуть продовжити дію ліцензії  на видобуток, повинні сплатити за неї додатково 20%  ціни від тієї суми, яку вони вже заплатили під час купівлі спецдозволу. Тобто, складається така ситуація, коли інвестори спершу купують повне право на видобуток усіх запасів корисних копалин, які знаходяться на конкретній ділянці надр, через певний час ризикують втратити це право, якщо не заплатять за нього повторно.

«Це не виглядає справедливим, що надрокористувач, отримуючи дозвіл чесно сплатив збір за всі 100% запасів копалин, якими він планував користуватися, знову змушений витрачати кошти повторно. Особливо, це неприпустимо зараз, коли усі спецдозволи купуються на публічних аукціонах, а їхня вартість зростає у десятки разів від початкової. Це додаткові фінансові витрати, які компанії могли б спрямувати на модернізацію обладнання на виконання умов Угоди «Green Deal», – заявила виконавча директорка Асоціації Ксенія Оринчак.

Поява даної норми у законопроєкті виглядає спробою винести на вищий юридичний рівень положення Постанови Уряду №615 за якої впродовж 15 років держава нараховувала окремим надрокористувачам сплату за продовження ліцензій. Окрім того, що цей збір довгі роки нараховувався безпідставно, зважаючи на суперечність з іншим Законом «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», так ще й застосовувався вибірково — до усіх добувних компаній, окрім тих, що стосуються нафти й газу.

Закликаємо народних депутатів звернути увагу на застереження бізнес-асоціації та виключити дану норму з тексту законопроєкту, який загалом є важливим і привносить багато позитивних змін, які потрібні добувній галузі.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera” Фото: Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG) бере

Читати далі