Асоціація підтримує проєкт методичних підходів щодо сумісності міжнародних стандартів у добувній промисловості

10 лютого 2021 року в ДКЗ відбулось обговорення попереднього проєкту Методичних підходів щодо сумісності (зіставлення) Класифікаційної Системи шаблону «CRIRSCO» до ГЕО запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин. У цьому заході взяли участь експерти Держкомісії та керівники гірничих підприємств, — йдеться на сайті установи.

За результатами обговорення прийнято рішення врахувати рекомендації учасників засідання та сформувати пропозиції Державній службі геології та надр України щодо використання інших класифікаційних систем у сфері надрокористування для оцінки родовищ корисних копалин.

«Впровадження міжнародних стандартів, що використовуються в країнах-імпортерах нашої сировини та в країнах, де компанії проявляють інвестиційну зацікавленість до нових ринків, відкриє наш ринок для іноземних інвестицій і стане драйвером обміну знаннями та технологіями», – зауважив Андрій Бродський, директор компанії «Велта», яка є засновником нашої Асоціації.

Одним із важливих пріоритетів нашої Асоціації є запровадження на рівні законодавства можливості проведення в Україні оцінки запасів корисних копалин за міжнародними стандартами (наприклад, CRIRSCO, SPE-PRMS (для нафти та газу), JORC та NI 43-101 (Канадський стандарт).

В Україні застосовується застаріла система оцінки запасів родовищ, які не дозволяють точно визначити економічну модель їх освоєння і забезпечити інвестору прозорість його вкладень. Водночас експортна орієнтованість української добувної галузі вимагає від ринку підпорядкування міжнародним правилам бізнесу. Залучення іноземних інвестицій та вихід на фондову біржу передбачають проведення багатоступеневого аудиту“, – підкреслила виконавча директорка Асоціації Ксенія Оринчак.

Слід зауважити, що це вже другий документ, який стосується запровадження міжнародної оцінки запасів. У грудні 2020 року, ДКЗ розробила першу редакцію Методичних рекомендацій щодо застосування класифікації запасів та ресурсів нафти та газу за системою управління вуглеводневими ресурсами (Petroleum Resources Management System).

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera” Фото: mmsteelclub.com Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG)

Читати далі