10 лютого 2021 року в ДКЗ відбулось обговорення попереднього проєкту Методичних підходів щодо сумісності (зіставлення) Класифікаційної Системи шаблону «CRIRSCO» до ГЕО запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин. У цьому заході взяли участь експерти Держкомісії та керівники гірничих підприємств, — йдеться на сайті установи.
За результатами обговорення прийнято рішення врахувати рекомендації учасників засідання та сформувати пропозиції Державній службі геології та надр України щодо використання інших класифікаційних систем у сфері надрокористування для оцінки родовищ корисних копалин.
«Впровадження міжнародних стандартів, що використовуються в країнах-імпортерах нашої сировини та в країнах, де компанії проявляють інвестиційну зацікавленість до нових ринків, відкриє наш ринок для іноземних інвестицій і стане драйвером обміну знаннями та технологіями», – зауважив Андрій Бродський, директор компанії «Велта», яка є засновником нашої Асоціації.
Одним із важливих пріоритетів нашої Асоціації є запровадження на рівні законодавства можливості проведення в Україні оцінки запасів корисних копалин за міжнародними стандартами (наприклад, CRIRSCO, SPE-PRMS (для нафти та газу), JORC та NI 43-101 (Канадський стандарт).
“В Україні застосовується застаріла система оцінки запасів родовищ, які не дозволяють точно визначити економічну модель їх освоєння і забезпечити інвестору прозорість його вкладень. Водночас експортна орієнтованість української добувної галузі вимагає від ринку підпорядкування міжнародним правилам бізнесу. Залучення іноземних інвестицій та вихід на фондову біржу передбачають проведення багатоступеневого аудиту“, – підкреслила виконавча директорка Асоціації Ксенія Оринчак.
Слід зауважити, що це вже другий документ, який стосується запровадження міжнародної оцінки запасів. У грудні 2020 року, ДКЗ розробила першу редакцію Методичних рекомендацій щодо застосування класифікації запасів та ресурсів нафти та газу за системою управління вуглеводневими ресурсами (Petroleum Resources Management System).