Baltic Pipe стартував

Оператор газогону, який сприятиме енергетичній незалежності Польщі та України, отримав усі необхідні дозволи

Джерело: n-tv.de

Стокгольм схвалив будівництво газогону Baltic Pipe у виключній економічній зоні Швеції в Балтійському морі. Дозвіл на прокладання магістралі, виданий Міністерством підприємництва та інновацій, таким чином завершує процес отримання дозволів на будівництво для всіх ділянок проєкту в кожній із країн, повз які цей трубопровід проходить. Раніше в Польщі та Данії набуто повний набір адміністративних рішень. Про це повідомила пресслужба польської компанії Gaz-System.

Траса трубопроводів у шведській ексклюзивній економічній зоні складе близько 85 кілометрів. Підводна частина (майже 275 кілометрів), реалізована на дні Балтійського моря, проходитиме через райони трьох країн: Данії, Польщі та Швеції.

“Ми дуже раді отримати дозвіл на будівництво від уряду Швеції і цінуємо оперативний розгляд нашої заявки. Це рішення свідчить про те, що уряд Швеції визнає важливість проєкту не лише для Польщі та Данії, але і для всього Європейського Союзу в контексті посилення співпраці між країнами ЄС, а також, перш за все, незалежності від поставок природного газу з Росії”, – заявив Томаш Стемпень, президент Gaz-System.

Отримання дозволу на будівництво газогону в морських районах Швеції є завершальним етапом дозвільного процесу та означає, що, згідно з бізнес-планом, проєкт Балтійського трубопроводу вступив у фазу впровадження. Італійська компанія Saipem Limited, з якою 30 квітня 2020 року GAZ-SYSTEM підписала угоду, відповідає за виконання робіт, пов’язаних з прокладанням труб на дні Балтійського моря. Згідно з графіком, перші роботи стартують у другій половині цього року. Прокладання самої магістралі розпочнеться влітку 2021-го. Запланована дата введення в експлуатацію об’єкту – жовтень 2022 року. Пропускна здатність складатиме 10 млрд куб м газу на рік. Вартість усього проєкту становить більше 1,5 млрд євро.

Нагадаємо, торік Європейська Комісія присудила проєкту Baltic Pipe співфінансування за програмою «Підключення Європи» (CEF) для будівельних робіт у розмірі майже 215 мільйонів євро. Загальний обсяг підтримки ЄС, наданого Балтійській трубі, наразі становить 266,8 млн євро.

***

Baltic Pipe – це стратегічний проєкт, спрямований на створення нового способу постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі та в сусідні країни. Реалізація цієї інвестиції посилить енергетичну безпеку Польщі та регіону Центральної та Східної Європи та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності польського ринку газу. Газогін зможе транспортувати 10 мільярдів м3 природного газу щорічно до Польщі та 3 млрд м3 газу з Польщі до Данії. Завдяки йому з жовтня 2022 року можна буде імпортувати природний газ із родовищ на норвезькому континентальному шельфі.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

“Встановити перехідний період для апробації”- надрокористувачі звертаються до Голови Держгеонадр Романа Опімаха

Діджиталізація сфери надрокористування, ресурсний потенціал корисних копалин та роль місцевих надр у наповненні бюджетів громад – про ці і не

Читати далі