Найбільший американський виробник ЗРС зіткнувся з проблемами в реалізації власної продукції
Американська компанія Cleveland-Cliffs в четвер заявила про тимчасове призупинення роботи двох підприємств через низький попит на залізну руду серед металургів. В щомісячному прес-релізі виробника залізорудних котунів йдеться мова про об’єкти «Northshore» в штаті Мінессота та «Tilden» в штаті Мічіган.
Перший об’єкт, який зупинився цього тижня має відновити роботу в серпні, а другий вже в липні. Плани компанії можуть змінитися в залежності від ринкової кон’юктури. На даний момент підприємства продовжують відвантаження сировини для потреб металургійної галузі за попередніми контрактами, але зупинка роботи «Northshore» вже викликала перебої у роботі гірничо-збагачувального комбінату Hibbing Taconite (штат Огайо), який також знаходиться у власності Cleveland-Cliffs та є ядром бізнесу з виробництва котунів.
Голова Ради директорів та виконавчий директор компанії Лоуренцо Гонкалвеш заявив: «Ми оцінили ринкову кон’юктуру та надзвичайні умови виробництва сталі в Північній Америці. Коли наші клієнти з металургійного сектору раціоналізують роботу власних потужностей , ми приймемо рішення про відновлення виробництва залізної руди протягом першої половини року. Зміни торкнуться також розробки нових родовищ та модернізації виробничих потужностей на старих. Ми припиняємо роботу в цьому напрямку до кінця 2020. Після того, як ситуація на ринку сталі в Сполучених Штатах та Канаді покращиться, Cleveland-Cliffs зможе швидко перезапустити і наростити виробництво.»
Об’єкт Northshore Mining, раніше відомий як Reserve Mining, знаходиться в Сілвер-Бей, штат Міннесота, поблизу озера Суперіор, компанія отримала контроль над ним у 1994 році. Tilden розташована на Верхньому півострові Мічигану і знаходиться у власності Cliffs з 2017 року. Новина про закриття об’єктів спричинила падіння ціни акцій компанії на 15,4% до 3,52 USD за акцію.
Нагадаємо, компанія стала першою серед світових лідерів галузі, яка закрила власні потужності не через обмеження з боку уряду. Раніше про можливість переходу на обмежений режим роботи повідомляла бразильська Vale та деякі австралійські компанії.