Дайджест новин критичних надр за 30 червня – 6 липня

Здається, що світова добувна галузь в очікуванні другої хвилі пандемії COVID – 19 щосили намагається надолужити згаяне під час карантину і підстрахуватись, шукаючи енергетичної незалежності у альтернативних джерелах енергії, збільшуючи запаси нафти і газу, нарощуючи обсяги видобутку так би мовити “на чорний день”. Ціни на золото знову на максимумі. У нафтовому секторі розгорається новий виток цінової війни.

А в Україні нарешті розплатилися з боргами шахтарів і готуються до експериментального закриття однієї із шахт.

Україна. Україна таки буде максимально реформувати вугільну галузь, використовуючи позитивний досвід Німеччини. Що цілком відповідає стратегії нового учильник Мінприроди, який назвав пріоритетними напрямками роботи свого відомства – боротьбу з промисловими відходами та реформування системи управління ними, зокрема і у сфері надрокористування.

Тим часом, для деяких підприємств саме надрокористування залишається під великим знаком питання через незрозумілі дії довкола їх ліцензій та намагання через суд позбавити права на користування надрами.

 

6/07/2020 р.

ENWELL ENERGY ВІДСТОЮЄ СВОЄ ПРАВО НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

Беручи до уваги наявні публічні заяви щодо рішення Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання недійсним спеціального дозволу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» компанії Enwell Energy, що входить до групи компаній Smart Energy,  компанія наголошує, що має намір відстоювати в суді своє право на подальшу діяльність на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі та планує продовжити працювати на активі.

Компанія впевнена в своїй правовій позиції, яка ґрунтується на наявних чинних рішеннях судів різних інстанцій, в тому числі і Верховного Суду України. ВСУ вже відхилив аргументи учасників, у тому числі і ПАТ «Укрнафта», щодо незаконності видачі ліцензії в іншій справі по зазначеному родовищу.

 

6/07/2020 р.

УКРАЇНА ПЛАНУЄ ЗАКРИВАТИ ВУГІЛЬНІ ШАХТИ ЗА НІМЕЦЬКИМ ЗРАЗКОМ

За словами тимчасово виконуючої обов’язки міністра енергетики Ольги Буславець, в Україні готують пілотний проект щодо закриття вугільної шахт в одному з шахтарських мономіст, де життєдіяльність усіх сфер залежить від вугільної галузі. Загалом в Україні 65 таких мономіст, більша частина працездатного населення яких зайнята на шахтах.

Метою проекту є вирішення соціальних, екологічних питань, так і для забезпечення роботою людей, які проживають в такому мономісті. Деталі проекту як і методи його реалізації не уточнюються.

 

03/07/2020 р.

ДЕРЖАВА ПОГАСИЛА БОРГИ ПЕРЕД ШАХТАРЯМИ

30 червня 2020 року біля Офісу президента почалася безстрокова акція протесту шахтарів компаній “Мирноградуголь”, “Добропіллявугілля”, “Селідоввугілля”, а також представників шахт Львівсько-Волинського басейну. Вимоги шахтарів стосуються погашення заборгованостей з виплат заробітних плат, реформування галузі і розробки чіткого плану виходу із критичної ситуації, яка склалась у вугільній галузі за останні роки.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля держава не має боргу з виплат заробітної плати перед шахтарями. На виплати зарплат і погашення заборгованості уряд направив 3,5 млрд грн за 6 місяців 2020 року.

“Крім того, уряд прийняв постанову, якою зобов’язав викуповувати вугілля з українських шахт”, – зазначив прем’єр.

 

1/07/2020 р.

МІНПРИРОДИ БЕРЕ КУРС НА УПРАВЛІННЯ ТА БОРОТЬБУ З ВІДХОДАМИ

Новими напрямками роботи свого відомства міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський назвав боротьбу з промисловим забрудненням, що означає впровадження принципу “забруднювач платить” та реформування системи управління відходами, у тому числі і у надрокористуванні.

Зазначені напрямки відповідають Директивам Європейського Союзу 2010/75/ЄС та 98/26/ЄС.

“Ми наближаємо українське законодавство до європейського і будемо робити це швидкими кроками. До кінця року плануємо завершити цей процес шляхом прийняття Верховною Радою рамкового Закону. Вже сьогодні напрацьовуємо секторальні законопроекти для наведення ладу у сфері поводження з відходами”, – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

Світ. У світі назріває нова цінова війна у нафтовому секторі. Хоча експерти галузі стверджують, що нова хвиля епідемії коронавірусу, може обвалити нафтовий ринок ще більше ніж перша .

Світова промисловість шукає вихід у водневій енергетиці. І тут неочікувано і тихо Росія починає займати свою нішу.

 

3/07/2020 р.

ЗЕЛЕНИЙ ВОДЕНЬ ПОСИЛЮЄ СВОЇ ПОЗИЦІЇ

Світовий лідер в галузі промислових газів Air Products , і світовий лідер в області технологій і рішень для промислових електролізних установок Thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers , оголосили про укладення Угоди про стратегічне співробітництво (SCA).

Мета обох компаній полягає в тому, щоб зробити економічні проекти, пов’язані з використанням “зеленого” водню, який виробляється в електрохімічних установках електролізу водню, здійсненними в промислових масштабах при низьких інвестиційних та експлуатаційних витратах, надійних технологіях та ефективному управлінні проектами.

На цьому тижні Thyssenkrupp заявив про досягнення переломного моменту у використанні поновлюваних джерел енергії: технологія електролізу води, розроблена спеціально для виробництва водню, яким планується замістити природний газ у металургійних процесах, відповідає вимогам для участі на ринку енергоносіїв.

 

2/07/2020 р.

ЦІНИ НА ЗОЛОТО ЗНОВУ Б’ЮТЬ РЕКОРДИ

Ціни на золото на тому тижні досягли восьмирічних максимумів, подолавши відмітку у 1800 доларів США (2603 долара австралійських долари) за унцію вперше з 2011 року і склавши 1810 доларів США, при тому, що ще 1 липня коштував 1780 доларів США

Провідні австралійські золотовидобувні компанії Newcrest Mining, Kirkland Lake Gold, Northern Star Resources і Saracen Mineral Holdings, відповіли на зростання цін підвищенням цін на акції протягом ночі.

У червні директор Edison Investment Research Чарльз Гібсон заявив, що “пандемічній золотій лихоманці не буде кінця”.

Жовтий метал часто розглядають як надійну інвестицію та засіб гарантії. Крах цін на нафту, напруга між США та Іраном на початку року також призвели до горезвісного зростання цін на золото.

 

2/07/2020 р.

ПАНДЕМІЯ ВІДКРИЛА НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОСІЇ У ВИРОБНИЦТВІ СТРАТЕГІЧНОГО МЕТАЛУ ДЛЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

У світі зростає попит на електрокари, одним із головних металів, що використовуються в антикаталізаторах, є паладій.

На фоні того, що основи виробники паладію Anglo American Platinum Ltd. та Impala Platinum Holdings Ltd., скоротили свої виробничі цілі, а Sibanye Stillwater Ltd. взагалі призупинило свої прогнози, найбільша гірничодобувна компанія ПАТ ММК “Норильський нікель” Росії тихо посилила свої позиції на ринку паладію і навіть підвищила свої видобувні прогнози з 2,6 млн. т, заявлених ще до карантину, до 2,8 млн. т.

І така тендеція, ймовірніше всього, буде зберігатися і на початку 2021 року.

 

2/07/2020 р.

САУДІВСЬКА АРАВІЯ ПОГРОЖУЄ ЦІНОВОЮ ВІЙНОЮ НА РИНКУ НАФТИ

Саудівська Аравія пригрозила розпалити цінову війну на нафтовому ринку, якщо члени угоди ОПЕК + не компенсують обсяги скорочень з видобутку, зобов’язання за якими вони не виконали раніше, пише The Wall Street Journal.

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Сальман в останні тижні висунув ультиматум, запропонував Анголі та Нігерії уявити докладні плани по додаткових скорочень, які компенсують невиконані ними зобов’язання в перші місяці дії угоди.

Жорстка позиція фактичного лідера ОПЕК може привести до нових проблем в Організації країн-експортерів нафти. Це відбувається через кілька місяців після того, як Саудівська Аравія вела цінову війну з давньою союзницею на ринку нафти, Росією, через розбіжності з приводу того, як забезпечувати нафтою світові ринки під час поширення коронавируса, що викликало негайний обвал цін на нафту, які впали на 25% в США – до їх найнижчого рівня з 2016 року.

Ціни на нафту відновилися після розгромного падіння в квітні, але залишаються відносно низькими.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Залізна руда знову в ціновому тренді: тенденції, прогнози та можливості для української галузі

Світові ціни на головний продукт експорту вітчизняної добувної галузі вже місяць демонструють стрімке зростання. Ціна на залізну руду не просто

Читати далі