ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО КРИТИЧНІ НАДРА ЗА 11-19 СЕРПНЯ 2020 РОКУ КІНЕЦЬ ЕПОХИ ВУГІЛЛЯ. А ЩО НАТОМІСТЬ?

Прогресивний світ повністю відмовляється від викопного вугілля. І це загалом добре, якщо є альтернатива. І її шукають і успішно впроваджують. А вугілля? Схоже, що його видобуток залишиться далеко в минулому. А може варто перестрахуватися? На той випадок, коли з новими технологіями піде щось не так.
Україна невпинно рухається у бік реформування законодавства у сфері надрокористування. Здається влада таки почала прислухатися до голосу промисловців і профільних асоціацій. Може професіоналізм все ж таки візьме гору над декламацією і видимістю роботи?
Україна. ДТЕК оголосив про закриття однієї із шахт Західного Донбасу. Початок діалогу Держгеонадр України з профільними асоціаціями, що представляють надрокористувачів дає надію на впровадження ефективних і раціональних реформ у надрокористуванні найближчим часом.
А поки, незважаючи на довгий і тернистий шлях, видобувні підприємства України продовжують розвиватися і розширятися.

 

18/08/2020 р.

ДЕРЖГЕОНАДРА ЗАЛУЧАЄ ДО СПІВПРАЦІ ПРОФІЛЬНІ БІЗНЕС-АСОЦІАЦІЇ

Відбулася зустріч очільника Держгеонадр Романа Опімаха з головою НАДПУ Ксенію Оринчак.

Під час зустрічі обговорили важливі для реформування галузі питання: введення плати за користування спеціальним дозволом, запровадження «наскрізних» дозволів на користування надрами, скасування отримання гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин, крім тих, що розробляються шахтним способом, можливе запровадження безаукціонних процедур для власників ЦМК.

Керівництво обох організацій високо оцінило готовність до співпраці і конструктивного діалогу, який може початком продуктивної консолідації зусиль держави та бізнесу.

 

17/08/2020 р.

КОМПАНІЯ «ВЕЛТА» РОЗШИРЮЄ СВОЇ ТИТАНОВІ ІНТЕРЕСИ І НОМІНУЄ НА АУКЦІОН ДВА ТИТАНОВИХ РОДОВИЩА

Український титановий гігант компанія «Велта» подала документи до Державної служби геології на надр Україні щодо проведення аукціону на отримання ліцензії на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, Паромівського та Красноріченського родовища титанових руд у Житомирській області, що знаходяться у замороженому стані впродовж 7 років.

Компанія «Велта» вважає таку ситуацію неприпустимою. Вона вже має досвід розвідки 2та затвердження запасів титану за власні кошти на вже працюючому Бирзулівському родовищі та Лікарівському, що готується до освоєння.

 

15/08/2020 р.

ДТЕК ЗУПИНИТЬ ВИДОБУТОК ВУГІЛЛЯ НА ШАХТІ ім. СТАШКОВА у 2021 році

Компанія «ДТЕК Павлоградвугілля» у 2021р буде поступово завершувати гірничі роботи на «Шахті ім. М. І. Сташкова», яка знаходиться біля с. Сонцево Дніпропетровської обл.

Причиною зупинки робіт на шахті називають вичерпаність запасів вугілля, які доцільно розробляти. Персонал шахти вже сьогодні переводиться на інші вугледобувні підприємства компанії. Про це 14 серпня повідомив прес-центр компанії на своїй Facebook-сторінці.

 

Світ. У Англії закінчується епоха вугілля. Провідні австралійські гірничі компанії переходять на видобуток без вуглецю . Уряд Австралії вкладає значні кошти у розвиток програми «Geoscience Australia» – дослідження майбутнього, яка направлена вивчення ресурсного потенціалу країни і забезпечення її виробничих потужностей у майбутньому.
На світовому ринку металів подорожчало не лише золото, а й нікель, ціни на який пішли вгору через збільшення попиту на фоні зменшення видобутку .

 

19/08/2020 р.

ЦІНИ НА НІКЕЛЬ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗРОСЛИ

Вартість нікелевої руди піднялася до найвищого рівня з початку поточного року внаслідок скорочення поставок цієї сировини з Філіппін і індонезійського заборони на експорт даної продукції.

Як повідомляє китайське видання Shanghai Metals Market (SMM), в першій половині 2020 р філіппінські поставки руди в перерахунку на чистий нікель скоротилися на 28% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 102,3 тис. т.

 

18/08/2020 р.

В АНГЛІЇ ЗАКРИВАЮТЬ ОСТАННЮ ВУГІЛЬНУ ШАХТУ

В Англії після провалу планів з розширення закривається кар’єр відкритого типу Bradley Mine.

Шахта пропрацювала близько 200 років і останнім часом добувала 150 тисяч тонн вугілля на рік. Ще кілька невеликих шахт продовжують роботу в Шотландії та Уельсі, остання з них повинна закритися в жовтні 2022 року.

Занепад вугільної промисловості в країні триває десятки років, врятувати її не змогли ні страйки шахтарів в 1980-х, ні масові протести, ні оптимізація штатів. Останні п’ять років, після закриття шахти Kellingley, вугілля видобувається тільки з відкритих кар’єрів.

Проти вугільних шахт в королівстві ведуть боротьбу екоактивісти, які наполягають на переході до відновлюваної енергетики. Вони зуміли зірвати плани власників шахти збільшити виробництво, що дозволило б зробити видобуток вигідним.

 

18/08/2020 р.

АВСТРАЛІЙСЬКИЙ УРЯД ВКЛАДАЄ ЗНАЧНІ КОШТИ В РОЗВИТОК МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННОЇ БАЗИ КРАЇНИ

Австралійський уряд вкладе більше 125 мільйонів доларів на програму Geoscience Australia, яка направлена на розвиток мінерально-сировинного потенціалу країни.

Програма «Дослідження майбутнього» була розпочата в 2016 році для вивчення ресурсного потенціалу Австралії по двох потенційно перспективних територіях для нових відкриттів підземних вод, звичайних та нетрадиційних нафти і газу, а також широкого спектру корисних копалин, включаючи золото, основні метали та критичні корисні копалини.

Обидва перспективи проходять тисячі кілометрів і разом перетинають п’ять штатів та Північну територію.

Поки що йде камеральна обробка вже існуючої геологічної інформації. Очікується, що польові роботи почнуться у 2020-21 фінансовому році.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera” Фото: mmsteelclub.com Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG)

Читати далі