ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО КРИТИЧНІ НАДРА ЗА 20-27 ЛИПНЯ 2020 РОКУ

ПОТРІБНО ДОБУВАТИ ЩЕ БІЛЬШЕ НІКЕЛЮ? АБО ЧИ ВИКЛИЧЕ ЗАЯВА ІЛОНА МАСКА НОВУ ХВИЛЮ ПОПИТУ НА “BATTERY ELEMENTS”

Світ поступово, але невпинно рухається у напрямку відновлювальної енергетики. Європейський Союз у першій половині 2020 року отримав більше електроенергії від “зелених” відновлювальних джерел аніж від корисних копалин. Tesla просить більше нікелю для своїх електромобілів. При цьому ціни нафту і газ повзуть угору. А найбільші гравці світового нафтогазового ринку відвойовують один в одного сфери впливу.

В Україні все частіше говорять про реформи у сфері надрокористування. Проте, чи дослухаються ті, хто їх приймає, до пропозицій промисловців, профільних асоціацій та науковців? Чи стане політика держави щодо гірничодобувної галузі співзвучна з тими, хто в ній працює кожен день?

Україна. Держгеонадра розробляють пакет реформ для надрокористувачів. Кабінет міністрів намагається зробити інвестиційно-привабливою сферу енергетики. З далекоглядних планів – розгляд питання з будівництва водневого заводу, а в перспективі – задіяння газотранспортної системи під транспортування водню до ЄС. ДТЕК запускає пілотний проект по накопиченню “зеленої” енергії .

Обсяги виробництва феросплавів в Україні падають . А Побузький феронікелевий комбінат планує збільшити виробництва нікелю і міді. Невже у слід на заяву Маска?

 

27/07/2020 р.

В УКРАЇНІ ЗАГОВОРИЛИ ПРО БУДІВНИЦТВО ЗАВОДУ З ВИРОБНИЦТВА ВОДНЮ

За словами т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець Україна розгляне питання будівництва заводу з виробництва водню і можливостей використання наявної газотранспортної системи для його транспортування до Євросоюзу, який прийняв стратегію впровадження відновлюваного водню, що передбачає доповнення інтегрованої енергетичної системи масовим промисловим виробництвом поновлюваного водню.

На етапі з 2020 по 2024 рік у ЄС передбачається установка водневих електролізерів, як мінімум, на 6 ГВт і виробництво до 1 млн тон поновлюваного водню. На етапі з 2025 по 2030 рік водень повинен стати невід’ємною частиною інтегрованої енергосистеми, в якій потужності по електролізу поновлюваного водню складуть мінімум 40 ГВт.

“Україна повинна рухатися з усім прогресивним світом в рамках сучасних технологій і їх використання, і прораховувати свої можливості на кілька кроків вперед”, – сказала О. Буславець.

 

24/07/2020 р.

НА ПОБУЗЬКОМУ ФЕРОНІКЕЛЕВОМУ КОМБІНАТІ ПЛАНУЮТЬ ЗБІЛЬШИТИ ВИРОБНИЦТВО НІКЕЛЮ І МІДІ

За повідомленням “Інтерфакс-Україна”, міжнародна інвестиційна група Solway Investment Group, що володіє ТОВ “Побузький феронікелевий комбінат” (ПФК) у Кіровоградській області, має намір розширити випуск нікелю, міді та інших кольорових металів.

“Економічні розрахунки і сприятливі довгострокові прогнози цін на дані метали роблять наші проекти надзвичайно цікавими для реалізації вже сьогодні”, – пояснив ситуацію Дан Бронштейн, керуючий директор і співвласник Solway Investment Group.

У 2019 році підприємство скоротило випуск нікелю на 10,2% в порівнянні з попереднім роком – до 14,2 тис. т. Проте, на тлі сьогоднішнього зростання попиту на нікелеву продукцію, обсяги виробництва планується наростити.

 

23/07/2020 р.

ДЕРЖГЕОНАДРА ВІДРЕАГУВАЛИ НА ПРОПОЗИЦІЇ НАДПУ РОЗРОБКОЮ ПАКЕТУ РЕФОРМ ДЛЯ НАДРОКОРИСТУВАЧІВ

Державна служба геології та надр України анонсувала розробку пакету реформ, серед яких:

– введення “наскрізних” типів спецдозволів;

– шляхи отримання спецдозволу;

– спрощення правил для “малого надрокористування”;

– введення розстрочки платежу за надання спецдозволу;

– система оплати за користування новими спецдозволами, наданими з 2021 року;

– вільний обіг спецдозволів;

– резервування земельних ділянок.

 

22/07/2020 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯВ НИЗКУ ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ В ЕНЕРГЕТИЦІ

На засіданні Уряду було прийнято низку важливих рішень у галузі енергетики, зокрема, стосовно стабільного проходження опалювального сезону, безпеки енергопостачання, функціонування ринку природного газу та видобувної галузі:

– підготовка до осінньо-зимового періоду 2020/2021;

– для Держенергонагляду встановлено критерії для визначення ступенів ризику у сферах електроенергетики та теплопостачання;

– Кабінет Міністрів визначив постачальника останньої надії на ринку природного газу;

– продовжено терміни підписання угод про розподіл продукції;

– погоджено законопроект щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

 

Світ. Ілон Маск закликає добувати більше нікелю. BHP вже хоче наростити видобуток нікелю, зменшивши обсяги видобутку міді. Євросоюз взяв курс на відновлювальну енергетику. США витісняють Росію з європейського ринку нафти.

І тільки золото знову і знову зростає у ціні, цього разу до $1900 США за унцію .

 

23/07/2020 р.

ІЛОН МАСК ЗАКЛИКАЄ ВИДОБУВАТИ БІЛЬШЕ НІКЕЛЮ

Керівник компанії “Tesla” Ілон Маск закликав гірничодобувні підприємства добувати більше нікелю, який являється ключовим інгредієнтом в акумуляторних системах компанії. Мотивуючи, що чим більше нікелю буде на ринку тим, меншою буде поточна вартість батарей.

“Tesla” дасть вам величезний контракт на тривалий період часу, якщо ви забезпечити нас значними обсягами нікелю, видобутого ефективним та екологічним способом”, – заявив Маск.

І хоча за заявою аналітиків, обсяги, які знадобляться “Tesla” навіть для космічних проектів, навряд чи стануть переконливою причиною для гірничих компаній інвестувати в збільшення виробництва, добувні гіганти такі як BHP вже планують збільшити видобуток цього металу.

 

23/07/2020 р.

ЄВРОСОЮЗ ОТРИМАВ БІЛЬШЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ З ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ НІЖ ВІД КОРИСНИХ КОПАЛИН

За повідомленням Climate Home News, відновлювальні джерела вперше згенерували в ЄС більше енергії, ніж вугілля, нафта і газ разом.

Згідно з даними кліматичного аналітичного центру Ember вітрова, сонячна, гідро – та біоенергетика згенерували 40% електроенергії в 27 державах-членах європейського блоку в першій половині 2020 року, в той час як енергія, отримана від викопного палива, не перевищує 34% електроенергії.

У результаті викиди вуглецю в енергетичному секторі ЄС скоротилися майже на 25% за перше півріччя цього року.

 

22/07/2020 р.

США ВІДВОЙОВУЮТЬ У РОСІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК НАФТИ

Росія і інші учасники угоди ОПЕК +, що обмежили видобуток, скоротили також і експорт. Зниження поставок зробило їх нафту дорожче і відкрило нові експортні можливості для США, які не ввійшли в угоду.

У липні відвантаження нафти з США в Європу зросли вперше з початку дії пакту ОПЕК + в травні. Сумарне зростання поставок американської нафти склало 600 тис. тон в порівнянні червнем до приблизно 3,1 млн тон, згідно з даними Refinitiv Eikon. У травні поставки були приблизно на рівні червня.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Звернення до нардепа А. І. Ніколаєнка про внесення змін до Податкового кодексу

Народному депутату України Ніколаєнко А.І. 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5 Шановний Андріє Івановичу! Національна асоціація добувної промисловості України звертається

Читати далі