Дайджест новин про критичні надра за 3-10 серпня 2020 року

Видобувні компанії світу скорочують видобуток вугілля, залізної руди та міді, гальмують введення в експлуатацію нових проектів. У тренді літій, як один із засобів енергетичної незалежності. А також золото, як засіб надійних інвестицій та єдиний метал, ціни на який за період пандемії лише ростуть.

Україна. В Україні надра у тренді. Здається, що влада щосили намагається реформувати законодавство у сфері надрокористування, зробити його більш прозорим і пристосованим до сучасних умов, і як наслідок – інвестиційно привабливим. Так, розпочалася розробка нового Кодексу про надра. Була створена  Робоча група з надрокористування при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, до складу якої увійшли представники Міндовкілля, Держводагентства та Держекоінспекції і жодного представника від гірничодобувних підприємств чи профільних асоціацій . А тим часом газодобувна галузь нашої держави через тиск перевіряючих органів втрачає свої позиції. Все голосніше піднімається тема водню. І все більше падає виробництво феросплавів.

 

6/08/2020 р.

ПОВТОРНІ АУКЦІОНИ НА ВОСЬМИ НАФТОГАЗОВИХ ДІЛЯНКАХ НЕ ВІДБУЛИСЯ

6 серпня 2020 року мали відбутися повторні електронні аукціони по восьми вуглеводневих об’єктах з дисконтом у 50% від початкової вартості лоту. Незважаючи на те, що ділянки від початку були номіновані самими надрокористувачами, аукціон так і не відбувся через відсутність бажаючих узяти в ньому участь.

У Держгеонадрах причиною такого розвитку подій, називають зниження вартості вуглеводнів на світовому ринку, особливості нафто-газової галузі в Україні та загальносвітову ситуацію в економіці, спричинену COVID-2019.

 

6/08/2020 р.

НА ПІВДНІ УКРАЇНИ МОЖЕ ЗАПРАЦЮВАТИ ВОДНЕВИЙ ЗАВОД

Міністерство енергетики розглядає південний регіон України для втілення проектів з будівництва дата-центрів і водневого заводу. Потенційні проекти обговорювались т.в.о. міністра енергетики Ольгою Буславець з директором ТОВ “Н2” Андрієм Жовнер і головним виконавчим директором компанії Yom Capital Ltd Уолтером Комарек, які працюють в галузі альтернативної енергетики.

“Ми вітаємо і підтримуємо інноваційні ідеї для розвитку вітчизняної енергетики, зокрема, підвищення споживання електроенергії. Ми готові надавати необхідну підтримку з боку міністерства в рамках наших повноважень”, – сказала Буславець.

 

3/08/2020 р.

ЧЕРЕЗ ЗНАЧНЕ СКОРОЧЕННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА, ПРАЦІВНИКІВ НІКОПОЛЬСЬКОГО ФЕРОСПЛАВНОГО ВІДПРАВЛЯЮТЬ У ВИМУШЕНІ ВІДПУСТКИ

У зв’язку зі зниженням місячного об’єму виробництва феросплавної продукції до 35 тис. т Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) в серпні відправив у вимушений простій окремих співробітників, які не задіяні у виробництві та реалізації продукції.

Загалом за перше півріччя поточного року НЗФ скоротив виробництво продукції на 26,3% в порівнянні з відповідним періодом минулого року – до 283,5 тис. т. Завод знизив випуск силікомарганцю на 24,1%, до 265,25 тис. т, а феромарганцю – на 23,8%, до 18,21 тис. т.

 

30/07/2020 р.

БЕЗПІДСТАВНИЙ ТИСК НА БІЗНЕС ЗНИЖУЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАФТОВОЇ ГАЛУЗІ

Співробітники НАБУ провели обшуки у центральному офісі Групи компаній Smart Energy (входить до Смарт-Холдинг), а також в офісі в селі Яхники (Полтавська обл.). Такі дії проводяться в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо законності видачі в 2017 році спеціального дозволу на видобуток вуглеводнів компанії «Аркона Газ-Енергія», про придбання якої заявила Enwell Energy (у минулому Regal Petroleum, входить до групи Smart Energy) на Лондонській фондовій біржі в березні цього року.

Smart Energy наголошує на безпідставному тиску на британського інвестора та весь бізнес групи. Такі дії негативно впливають на інвестиційну привабливість галузь вцілому і являються неприпустимими.

 

Світ. Викопне вугілля дедалі більше втрачає свої позиції у якості засобу для виробництва електроенергії. Glencore скорочує обсяги видобутку по всіх напрямках. Rio Tinto призупиняє запуск нового мідного рудника у Західній Австралії . Європа шукає шляхи досягнення енергетичної і ресурсної незалежності. Тут у тренді літій. А жовтий метал упевнено зростає в ціні, знову долаючи попередні максимуми. Цього разу ціна на золото склала $2000 за унцію . Що далі?

6/08/2020 р.

ЖОВТОМУ МЕТАЛУ ПРОРОКУЮТЬ ЩЕ БІЛЬШЕ ЗРОСТАННЯ В ЦІНІ

Як вважає аналітик компанії Edison Group Чарльз Гібсон, ціни на золото в США можуть піднятися до 3 000 доларів США (4166 австралійських доларів) за унцію.

Таке зростання цін можуть спровокувати закупки золотих облігацій Федеральним резервом “про запас” на фоні зниження відсоткових ставок до нуля з початку кризи COVID-19 при загальному грошовому балансі США у 5,1 трлн доларів.

Загальна грошова база США зросла на 58 % за вісім місяців, тоді як процентні ставки залишаються суттєво негативними, створюючи потенціал для матеріальної нестабільності.

Якщо Федеральний баланс стабілізується або продовжуватиме зростати, Гібсон прогнозує, що ціна на золото зросте як мінімум до 1892 доларів США за унцію.

Гібсон вважає, що якщо коронавірусна криза швидко закінчиться і Федеральний резерв зможе швидко скоротити свою базу активів і повернутися до політики нормалізації процентних ставок, ціни на золото повинні стабілізуватися на рівні нижче 1700 доларів США за унцію.

 

4/08/2020 р.

СВІТОВЕ ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ З ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ ВІДЧУТНО ЗНИЗИЛОСЯ

У першому півріччі 2020 року виробництво електроенергії у світі з використанням вугілля відчутно скоротилося вперше за десятки років.

За повідомленням світових екологічних організацій Global Coal Plant Trackers і Global Energy Monitor, у січні-червні 2020 року в експлуатацію було введено вугільні електростанції загальним обсягом 18,3 ГВт, а закриті – більш ніж 21 ГВт. Світове скорочення виробництва електроенергії з вугілля відбувається головним чином за рахунок Європи, де в першому півріччі цей обсяг скоротився на 8,3 ГВт, а в другому зменшиться ще на 6 ГВт.

Навіть в Азії спостерігається сповільнення введення в експлуатацію нових вугільних електростанцій приблизно на 30%. Виняток становить Китай, який нарощує виробництво електроенергії з викопного вугілля.

 

30/07/2020 р.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ПІДТРИМУЄ РОЗРОБКУ ЛІТІЄВОГО ПРОЕКТУ В ЧЕХІЇ

Європейський Союз в кінці липня затвердив план підтримки регіональної економіки після епідемії коронавірусу, згідно якого передбачаються капіталовкладення в розмірі понад 500 млрд євро в проекти, пов’язані з реалізацією кліматичної політики. Стимулювання продажів електромобілів і масове будівництво пристроїв по “зберігання” електроенергії грають важливу роль в європейській стратегії сталого розвитку.

Тому, очевидно, що спільний проект австралійської компанії European Metals і її партнера – чеської енергетичної корпорації CEZ по розробці найбільшого в Європі родовища літію Cinovec, що знаходиться на північному заході Чехії, поряд з німецькою кордоном, отримали підтримку.

European Metals підписала угоду з організацією European Battery Alliance (EBA), створеної в 2017 р Європейською комісією з метою створення в ЄС власної вертикально інтегрованої галузі з виробництва літійіонних акумуляторів для електромобілів і пристроїв для “зберігання” електроенергії.

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Коментарі та зауваження до Методики визначення початкової вартості спеціальних дозволів

Анотація НАДПУ дякує Держгеонадрам за розроблення оновленої Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами

Читати далі

Чи є в Україні ванадій?

Сталь вже давно і міцно увійшла в господарську діяльність і повсякдення життя людини. Вона повсюди – у автомобілях і машинах,

Читати далі