ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО НАДРА

Загальносвітова тенденція переходу до безвуглецевої енергетики провокує попит на “battery elements”, видобуток та перероблення яких несе значні екологічні ризики. А отже потребує окремої стандартизації та підвищення вимог до екологічної безпеки для виробників рідкісних земель. Глобальна асоціація виробників рідкісних земель REIA закликала сформувати єдину глобальну систему екологічних стандартів, яка б чітко регламентувала вимоги до видобувних підприємств у всьому ланцюжку виробництва щодо охорони навколишнього середовища.

Все більше і більше європейських компаній переходять на “зелене” виробництво. Так сім європейських виробників великогабаритних вантажівок – Daimler, Scania, Man, Volvo, Daf, Iveco і Ford підписали угоду про завершення випуску автомобілів з двигунами внутрішнього згорання до 2040 року. Натомість сконцентруються на розвитку транспорту на водневому паливі та електромоторах . LIBERTY Steel Group French, дочірня компанія LIBERTY France, і SNCF Reseau оголосили про швидке схвалення безпечного виробництва перших в Європі рейок GREENSTEEL для французьких залізниць. У рамках концепції економіки замкнутого циклу компанія LIBERTY Ascoval плавитиме перероблений сталевий брухт у своїй електродугової печі, з якого виготовлятимуться нові рейки .

Воднева енергетика поступову із далекого майбутнього стає сьогоденням. Австралійська гірничодобувна компанія Fortescue Metals має намір побудувати завод з виробництва зеленого водню потужністю 250 МВт в Белл-Бей в Тасманії, здатного виробляти 250 000 тонн “зеленого” водню. Компанія планує співпрацювати з японською енергетичною фірмою Iwatani і інженерною фірмою Kawasaki Heavy Industries (KHI) з метою майбутнього експорту екологічно чистого водню до Японії.

Окремі виробники, країни і навіть континенти створюють водневі альянси. І Україна не виняток. За повідомленням заступника міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова під час Першого німецько-українського енергетичного дня: понад 20 українських компаній приєдналися до Європейського альянсу чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance)

І перерозподіл у цінах на ринку металів, викликаний інформацією про вакцину від COVID-2019. Так, індекс цін на сировинні товари Bloomberg Commodity Spot Index в четвер піднявся на 1,3% – до максимального рівня з 2014 року. Зокрема, зростають ціни на мідь, цинк і на нафту. Золото, яке останні пів року рекордно зростало у ціні, дешевіє, ковзнувши на 0,2% до 1837,05 долара за унцію о 8:10 на торгах у Сінгапурі після приросту на 0,2% у п’ятницю (). Ціни на лютневі контракти на нафту Brent на лондонській біржі за підсумками торгів подорожчали на 1,39 долара (2,8%), подолавши відмітку у 50,35 долара за барель .

Україна

На думку аналітиків, металургійна галузь в Україні пережила коронакризу з меншими втратами, ніж в інших країнах. Це стало можливим завдяки тому, що була істотно змінена структура експорту. Нові можливості для українських виробників стали відкрив Китай. За вісім місяців Україна здійснила постачання сталевої продукції в КНР обсягом 1 млн тонн. В цілому за три квартали 2020 року було експортовано 11,31 млн тонн сталі. У порівнянні з аналогічним періодом за 2019 рік показник експорту сталевої продукції знизився на 3,1%. Разом з тим згідно статистики Державної митної служби металургійні підприємства у січні-листопаді поточного року скоротили надходження від експорту чорних металів на 15,1% до 6,98 млрд доларів .

Держгеонадра України запустили онлайн-реєстр артезіанських свердловин. Державний геологічний контроль, слідуючи принципам відповідального надрокористування, перевірятиме підприємства з високим ступенем ризику, на які не поширюється мораторій, запроваджений у зв’язку із коронавірусом . Під час «International Investment Roadshow» – міжнародної платформи, яка збирає інвест-банкірів, топменеджмент інвестиційних фондів, ключових представників фінансової спільноти Лондона, голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував інвестиційні можливості нашої держави у видобувній сфері.

І вугільна галузь України залишається у критичному стані. Представники Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) заявили про можливість всеукраїнського страйку шахтарів, якщо до 20 грудня, як це було обіцяно під час останнього засідання уряду, не будуть погашені борги по заробітній платі гірникам всіх вугільних шахт країни . Водночас, за даними Міністерства енергетики, запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенеруючих компаній (ГК ТЕС) України на 14 грудня складають 1,31 млн тонн, що в 1,7 рази менше, ніж на 13 листопада 2020 роки (2,56 млн тонн). І це при тому, що електроенергія від ТЕС все ще складає левову частку ринку електроенергії України.

14/12/2020 р.

УКРАЇНА ПРИЄДНАЛАСЬ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО АЛЬЯНСУ ЧИСТОГО ВОДНЮ

Понад 20 українських компаній приєдналися до Європейського альянсу чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance). Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Першого німецько-українського енергетичного дня. На Україну виділено створення 10 ГВт нових потужностей з виробництва “зеленого” водню. Уже в січні 2021 року Україна буде готова презентувати оцінку потенціалу розвитку внутрішнього ринку водню. У тому числі, його використання в транспорті. А також оцінку впливу цього напрямку на навколишнє середовище.

При цьому заступник міністра зазначив, що вже зараз є портфоліо з десятка реальних проектів з розвитку “зеленого” водню, які можна реалізувати, в тому числі з німецькими партнерами за підтримки європейських фінансових інститутів.

Світ

США планує нарощувати видобуток міді. Американська компанія Taseko отримала від екологічного регулятора штату Арізона дозвіл на використання водних ресурсів для нового мідного комбінату Florence, завершення будівництва і введення в експлуатацію якого планується у 2021 році. Виробнича потужність Florence складе близько 38,6 тис. тонн міді в рік . Тим більше за прогнозами аналітиків, ціни на мідь будуть зростати разом з попитом .

15/12/2020 р.

МІЛЬЙОНИ ТОНН ВОДНЮ ДО 2050 РОКУ

Південно-корейська сталеливарна компанія POSCO має на меті створення вуглецево-нейтрального суспільства та планує виробництво 5 млн. тонн водню до 2050 року. Очікується, що прибуток від  отримання цієї діяльності складе 30 трлн корейських вон.

Головну увагу буде приділено розробці водневих технологій, таких як електроліз, в якому використовується електрика для поділу води на водень і кисень, а також інші методи вилучення водню. Також планується створити спосіб виробництва сталі з використанням водневої енергії.

Використовуючи нові технології, компанія націлена на десятикратне збільшення виробництва побічного водню, з 7 000 до 70 000 тон, до 2025 року. Вона також планує провести до 2030 року 500 тис. Тонн “блакитного” водню, який являє собою низьковуглецевий водень, вироблений з викопного палива, у співпраці з глобальними організаціями. компаній, і 2 млн тонн “зеленого” водню з поновлюваних джерел енергії.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи