ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПРО НАДРА

Майбутнє людства та його подальше існування неодмінно пов’язано з ресурсами: водою, джерелами енергії, корисними копалинами. А їх раціональне використання, екологічність і безпечність переробки останнім часом стали загальносвітовим трендом і необхідною мірою у частині зменшення вуглецевих викидів і негативного впливу на навколишнє середовище.

Все більше і більше країн заявляють про перехід до безвуглецевої економіки. Так, Рада міністрів Іспанії затвердила довгострокову стратегію декарбонізації країни до 2050 року. Іспанія планує побудувати 60 ГВт електростанцій відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) до 2030 року. Стратегія передбачає підвищення частки ВДЕ в кінцевому споживанні енергії до 97% до 2050 року. Казахстан прийняв Концепцію низьковуглецевого розвитку до 2050 року, яка передбачає значне скорочення викидів парникових газів.

У цьому розрізі все більше країн звертають увагу на “battery elements”, як одну із запорук сталого розвитку і енергетичної безпеки тієї чи іншої держави у сучасних умовах. Провідні гірничодобувні гіганти BHP Nickel West, IGO та Lynas Corporation приєдналися до робочої групи Західної Австралії, включає гірничі компанії, галузеві органи та профспілкові групи та є частиною Державної стратегії майбутньої промисловості акумуляторів, яка описує можливості Західної Австралії в ланцюгах постачання акумуляторів та важливих мінералів для використання у вітрових турбінах, сонячних батареях, оборонних технологіях та літальних двигунах та сплавах.

Та чи принесе все вище сказане очікуваний результат? Чи відчуватиметься він на загальносвітовому рівні? Європа заявляє про рекордне за 30 років скорочення викидів, що охоплюються Системою торгівлі квотами (EU ETS), які показали найбільше скорочення у 2019 році, знизившись на 9,1%, або приблизно на 152 млн тонн еквівалента вуглекислого газу, у порівнянні з 2018 роком. Водночас, світовий гігант Китай не тільки не відмовляється від викопного палива, а й використовує його поставки як засіб політичного впливу. Китай придбає в Індонезії наступного року енергетичного вугілля на суму 1,46 млрд доларів, тоді як у його портах застрягло австралійського вугілля на 700 млн. доларів, якість і безпечність якого Китай піддає сумніву.

 

Україна. Міністерство стратегічних галузей промисловості України визначило перелік стратегічних галузей промисловості України, серед яких паливно-енергетична галузь, металургійна і хімічна промисловості та геологорозвідувальна галузь. За заявою міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського це дозволить забезпечити сталий розвиток стратегічних галузей промисловості, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до держбюджету, розвиток регіонів, позитивно вплине на ринкове середовище.
Українські феросплавні – Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) у січні-жовтні 2020 року скоротив виробництво продукції на 31% у порівнянні з відповідним періодом минулого року – до 441,9 тис. т . Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) у січні-жовтні 2020 року знизив виробництво феросплавів на 23,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 168,5 тис. т.
Щоб бути конкурентоспроможною українська металургія має стати “зеленою” , виробництво має постійно модернізуватись, ставити екологічно і соціально відповідальним. У рамках інвестиційної програми в Первомайському кар’єрі Північного ГЗК групи “Метінвест” завершують капітальний ремонт 10-кубового екскаватора. На відновлення гірничої машини направили 80 млн грн.
Державна служба геології та надр України  анонсувала чотири золоторудні об’єкти – площу Жовтоводську, ділянки Балку Широку, Квітківську та Майську, які пропонуються для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки строком на 5 років.

 

27/11/2020 р.

УКРАЇНСЬКІ “ЗЕЛЕНІ МЕТАЛУРГИ” ОТРИМУЮТЬ ПЕРШИЙ ФІНАНСОВИЙ СТИМУЛ

Щоб залишатися конкурентним на європейському ринку, українським металургам необхідно інвестувати в технології, які істотно скорочують викиди. Згідно Green Deal, Євросоюз буде застосовувати екологічний протекціонізм і вводити високі тарифи на товари, які не відповідають екологічним стандартам.

За словами радника віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Олексія Рябчин, хочуть того компанії чи ні, але їм доведеться займатися екомодернізацією. В іншому випадку їм буде важко конкурувати.

В Україні тільки 5 метзаводів, котрі посідають 6% – ву частку в сукупному виробництві сталі в країні, підпадають під визначення “зелена металургія”. Такий стан справ склався через те, що до цього часу були відсутні стимули для вітчизняних металургів.

Однак в липні 2020 року Верховна Рада вперше в історії незалежності України прийняла фінансовий стимул для появи “зелених металургійних заводів”. Відповідно до закону, вони звільняються від сплати тієї частини тарифу на передачу “Укренерго”, яка йде на покриття підвищених тарифів виробників з поновлюваних джерел електроенергії.

 

25/11/2020 р

ДЕРЖГЕОНАДРА ОГОЛОСИЛО ПЕРШИЙ АУКЦІОН 2021 РОКУ ЗАГАЛЬНОЮ ПОЧАТКОВОЮ ВАРТІСТЮ ЛОТІВ У 28 МЛН ГРН

Проведення першого у наступному році аукціону анонсовано на 12 січня 2021 року. На торги буде виставлено 15 ділянок надр загальною вартістю у 28 мільйонів гривень. Більшість об’єктів номіновані надрокористувачами.

Це об’єкти з покладами вапняку, глини, піску, пісковику, піщано-гравійної суміші, лабрадориту, лужного та первинного каолінів, а також торфу, бурштину та рідкісноземельних руд.

 

Світ. Світ підбиває підсумки пандемії. ОПЕК заявляє, що коронавірус порушив інвестиції у нафтовий сектор. У цьому році інвестиції скоротилися на 30%, навіть більше, ніж під час падіння в 2014 – 2016 роках, від якого нафтова промисловість не встигла повністю відновитись, коли по ній вдарив COVID-19. На думку генсека ОПЕК, нафтова промисловість сьогодні потребує приблизно в 12,6 трлн доларів інвестицій.
А от міжнародна компанія-аудитор Price Waterhouse Copper (PWC) звітує, що світові гірничодобувні компанії зберегли свої позиції і виробничі показники в умовах пандемії.

 

27/11/2020 р.

СВІТОВА ГІРНИЧОДОБУВНА ГАЛУЗЬ УСПІШНО ПОДОЛАЛА ПРОБЛЕМИ, ВИКЛИКАНІ ПАНДЕМІЄЮ

За даними міжнародної аудиторської компанії Price Waterhouse Copper (PWC) світова гірничодобувна галузь досить добре пережила проблеми, викликані пандемією COVID-2019, наслідки якої для сектора будуть помірними.

За оцінками PWC, в 2020 році EBITDA 40 провідних добувних компаній знизиться приблизно на 6%, що буде значно кращим показником, ніж у багатьох інших галузях.

У PWC відзначають, що виручка компаній сектора в 2020 році збільшилася на 4%, а обсяг дивідендів виріс на 55%, до 55 млрд доларів.

Аналітики роблять висновок, що галузь зараз “в достатньо хорошій формі”.

У міру виходу світу з пандемії очікується зростання промислового виробництва і інфраструктурних проектів, а це повинно забезпечити гірничорудним компаніям непогані перспективи ще на деякий час.

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Коментарі та зауваження до Методики визначення початкової вартості спеціальних дозволів

Анотація НАДПУ дякує Держгеонадрам за розроблення оновленої Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами

Читати далі