ДАЙДЖЕСТ НОВИН ВИДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ ЗА 22-29 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ

Події в енергетичній галузі вже не перший тиждень займають заголовки усіх світових та українських видань. Світ змінюється. І сьогодні, коли загроза екологічної катастрофи вже не видається якимось далеким і примарним майбутнім, а вже має навіть свій чітко визначений і візуалізований в Нью-Йорку таймінг , “зелена” енергія здається тим рятівним колом, яка може  зберегти планету і людство від небуття.
Електромобілі знову називають технологією майбутнього, але не усі. Шведська компанія Polestar, що входить до складу групи Geely, проаналізувала «вуглецевий слід» електромобіля Polestar 2 і звичайного Volvo XC40. З’ясувалося, що найбільше парникових газів викидається в повітря при виробництві самої машини і батарей – а щоб зрівняти цей показник з XC40, “двійці” потрібно проїхати як мінімум 50 000 кілометрів
Не лише Європа скорочує викиди, а й Китай. Останній заявляє, що до 2060 року викиди важкої промисловості в країні наблизяться до нульової відмітки
Людство з більшим інтересом і надією дивиться на космос як на нове джерело мінеральних ресурсів і можливість перенести видобувну промисловість за межі Землі. Невже фантастика може стати реальністю?
Україна. В Україні головна тема – електроенергія. Точніше, анонсоване “Укренерго” підвищення тарифів на неї. І різка реакція, насамперед “металургів”, які вважають, що в Україні щомісячно знаходять надумані причини для підвищення цін на електроенергію .
І нарешті “Енергоатом” анонсує запуск в експлуатацію першої черги Централізованого сховища відпрацьованого радіоактивного палива.

 

28/09/2020 р.

УКРЕНЕРГО ПЛАНУЄ ПІДВИЩИТИ ТАРИФ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ НА 30 %

НЕК “Укренерго” запропонує Національній комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, підвищити тариф на передачу електроенергії з 240,23 грн до 313,07 грн за МВт-год, замість запропонованих 640,48 грн за МВт-год (без ПДВ). Підвищення може відбутися з 1 листопада цього року. Таке рішення прийняла НЕК за підсумками відкритого обговорення змін до тарифу. 

У компанії уточнили, що це підвищення не враховує фінансування дефіциту держпідприємства “Гарантований покупець” по виплаті “зеленого тарифу” для промислових СЕС.

На 2021 рік “Укренерго” пропонує встановити тариф на передачу електроенергії в розмірі 501,03 грн / МВт-год, для підприємств “зеленої” металургії – 91,73 грн. / МВт-год.

 

28/09/2020 р.

ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОТАРИФІВ МОЖЕ СТАТИ ФАТАЛЬНИМ ДЛЯ МЕТАЛУРГІЧНОЇ ГАЛУЗІ

Підвищення тарифів “Укренерго” на передачу електроенергії може призвести до закриття підприємств важкої промисловості. Про це заявив президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Калєнков. 

Враховуючи те, що на металургію припадає чверть всієї споживаної електроенергії, то в разі підвищення тарифів на передачу струму, негативні наслідки відчує вся економіка.

За оцінками О. Калєнкова, після підвищення тарифів “Укренерго”, додаткові витрати “Укрметаллургпрома” в поточному році будуть 220 млн грн, а в наступному – близько 1 млрд грн. “За багатьма цей тариф вдарить дуже боляче, а думки і надії на те, що можна якось проскочити повз, я думаю, неправильні. Тому для всіх металургів і для всієї промисловості тарифи повинні залишатися на тому ж рівні”, – вважає Калєнков.

 

Світ. Польща поступово відмовляється від видобування і використання викопного вугілля. Китай випереджає всіх, готуючись відправити першого у світі гірничого робота в космос і планує зробити це вже до листопада цього року. Німеччина хоче запустити для пасажирських перевезень автобуси на водневих двигунах. А грецька  металургійна компанія випустила перші труби з використанням “зеленої” енергії.
Tesla робить перші кроки до запуску власного видобутку і переробки літію.
І дедалі більше чути голос тих, хто вважає повний перехід на “зелену” енергетику згубним для важкої промисловості, насамперед для металургії. 

 

28/09/2020 р.

КИТАЙСЬКА ПРИВАТНА КОСМІЧНА КОМПАНІЯ ПЛАНУЄ ЗАПУСК “ГІРНИЧОГО РОБОТА”

Китайська приватна космічна компанія Origin Space готується відправити першого у світі гірничого робота в космос. І зробить це вже до листопада цього року.

Щоправда робот поки не буде займатись реальним видобутком. Його задачею стане тестування технологій, які плануються застосовувати при майбутніх добувних роботах на астероїдах, з метою вилучення цінних ресурсів.

У рамках цієї місії Origin Space використовуватиме невеликий супутник NEO-1 вагою майже 30 кг, призначений для виходу на 500-метрову висоту “синхронної орбіти Сонця”.

Запуск NEO-1 ознаменує “перші кроки”, зроблені на шляху тестування можливостей як частини зусиль з виявлення та вилучення космічних ресурсів.

 

23/09/2020 р.

TESLA ПЛАНУЄ ВЛАСНИЙ ВИДОБУТОК BATTERY METALS

Американська компанія Tesla заявила про плани з видобутку власних металів для акумуляторів електромобілів. 

В рамках заходу “Tesla Battery Day” генеральний директор Tesla Ілон Маск та керівник обробної промисловості Дрю Багліно підтвердили, що компанія робить “перший офіційний крок”, для забезпечення права на родовище літію площею 10 000 акрів у штаті Невада, США.

Маск і Багліно також розкрили наміри Tesla побудувати власну катодну установку та установку для переробки літію, обидві вони будуть у Північній Америці.

Таким чином Tesla планує скоротити ланцюг виробництва на 80%, що дасть змогу значно знизити вартість кінцевого продукту – акумулятора електромобіля, а значить зробити електромобілі – доступнішими для усіх.

Виступаючи на заході, Ілон Маск розповів про нове покоління акумуляторів для електромобілів (EV), які будуть більш потужними та вдвічі дешевшими. Також Tesla має намір переробляти відпрацьовані акумулятори, тим самим використання кобальту – одного з найдорожчих матеріалів для батарей, повідомляє The Guardian.

 

23/09/2020 р

У ГРЕЦІЇ ВИПУСТИЛИ ПЕРШІ ТРУБИ ЗА ЗЕЛЕНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

Компанія Corinth Pipeworks (Греція) стала першим у світі виробником безвуглецевих сталевих труб. 

Corinth Pipeworks в травні заявила про намір досягти безвуглецевого виробництва сталі протягом року. Для цього в 2019 році компанія уклала контракт з постачальником електроенергії Public Power Corporation, щоб забезпечити потреби заводу у грецькому місті Фісба в електроенергії за рахунок відновлюваних джерел енергії, яка наразі становить 91% від енергопотреб підприємства. 

Тим часом Єврокомісія пропонує скоротити викиди парникових газів на території ЄС на 55% до 2030 року. На даний момент офіційна мета в рамках European Green Deal становить 40%.

Міжнародна консалтингова компанія Roland Berger оцінює перехід європейських металургів на “зелене” виробництво сталі в ЄС в 100 млрд євро до 2050 року. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чи знали ви, що Україна володіє 20 % усього світового запасу титану?

Титан – з якого роблять насоси, електрофільтри, реактори, технологічне обладнання та багато інших матеріалів, серед яких навіть офісний папір.  

 

Однак, ми зовсім не можемо похизуватися таким же об’ємом видобутку титанової сировини в Україні. Навпаки – виробництво цієї корисної копалини з кожним роком лише скорочується. Приміром, видобуток пігменту, у порівнянні з 2011 р. зменшився на 73%. А виробництво титанової губки з початку 90-х років впало вдвічі. Не менш песимістина ситуація і з видобутком титанової руди.

 

Це все трагічні наслідки десятирічного ігнорування проблем титанової галузі з боку української влади. Однак, події останніх днів дають нам промінь надії на те, що “темні” часи для галузі залишаються в минулому. Вчора був презентований важливий документ для добувного сегменту – стратегія розбудови титанової індустрії України до 2030 року. Вона продемонструвала три можливі сценарії розвитку подій в галузі. Документ  розробив та представив співзасновник Українського Інституту майбутнього Анатолій Амелін. 

 

Презентація стратегії відбулася в межах наради: «Україна 2030 – новий титановий лідер світової індустрії», яку очолив Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. В якій також взяли участь інші представники влади, директори державних та приватних профільних компаній, а також члени нашої асоціації – виконавча директорка Ксенія Оринчак та генеральний директор компанії засновника асоціації Андрій Бродський. 

 

Цитата: Бродський 

 

Водночас, як зауважив, Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський, Україна має усі потенційні можливості для створення замкнутого циклу в титановій галузі: від видобутку сировини до виробництва готової продукції з самого металу. 

 

 

Сподіваємося, що презентована стратегія закладе міцний фундамент для розвитку титанової галузі в Україні. 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Залізна руда знову в ціновому тренді: тенденції, прогнози та можливості для української галузі

Світові ціни на головний продукт експорту вітчизняної добувної галузі вже місяць демонструють стрімке зростання. Ціна на залізну руду не просто

Читати далі

“За продовження спеціальних дозволів на користування надрами збір не справлятиметься”, – депутати усунули дискримінаційну норму із законопроєкту

Профільний комітет Верховної ради виключив із законопроєкту №4187 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних

Читати далі