Енергетична незалежність як засіб сталого розвитку добувної галузі

Більшість провідних гірничодобувних компаній світу намагаються спрогнозувати та попередити негативні чинники, які можуть виникнути в майбутньому, а головне побудувати стратегії сталого розвитку у сучасних умовах надрокористування, запорукою яких є енергетична незалежність і впровадження передових енергозберігаючих технологій.

Правда при всьому цьому, гонитву за нафтою і поглинанням компаній ніхто не відміняв.

В Україні тим часом все частіше і голосніше піднімається питання про реформування законодавства у сфері надрокористування, як засобу створення прозорих, відкритих і взаємовигідних умов співпраці держави і надрокористувачів, залучення інвестицій у добувну галузь України і як наслідок, поліпшення добробуту її громадян.

Україна. Промисловці гірничодобувного, гірничорудного сектору та суміжних галузей, профільні організації та асоціації України називають видобувну галузь рушієм вітчизняної економіки, яка здатна принести в найближчі роки державі мільярдні прибутки та створити основу для успішного розвитку нашої держави в умовах становлення нової світової економіки. Правда для цього потрібно реформувати видобувну галузь і законодавство в цілому. Як саме? Відповідь на це питання надає НАДПУ.

 

14/07/2020 р.

7 ПРОСТИХ КРОКІВ ДО УСПІХУ АБО НОВА РЕФОРМА НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Національна асоціація добувної промисловості України (НАДПУ) розробила нову програму реформи надрокористування, реалізація якої здатна зробити видобувну галузь більш сучасною та ефективною, а надрокористування прозорим. Програма включає сім простих кроків:

  1. Подолати проблему «сплячих ліцензій».
  2. Скасування інституту гірничих відводів, як зайвого інструменту державного регулювання, який дублює функції спеціального дозволу.
  3. Повернення безаукціонної процедури для ЦМК.
  4. Перехід на міжнародні системи оцінки запасів.
  5. Розширення списку місцевих корисних копалин, шляхом віднесення деяких видів корисних копалин загальнодержавного значення на місцевий рівень.
  6. Відмінити скасування без перехідного періоду права на отримання без аукціону дозволу на користування надрами для суб’єктів господарювання, що здійснили апробацію та затвердили запаси корисних копалин.
  7. Розробити й прийняти новий Кодекс про надра України.

 

15/07/2020 р.

ENWELL ENERGY РОЗПОЧАЛА БУРІННЯ СВЕРДЛОВИНИ №25 НА СВИРИДІВСЬКОМУ РОДОВИЩІ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Британська компанія Enwell Energy, що входить до групи компаній Smart Energy, розпочала буріння свердловини № 25 на Свиридівському родовищі (Полтавська обл.).

Проектна глибина свердловини – 5 320 м. Завершення буріння заплановано на 1 квартал 2021 року. У разі успішних випробувань, введення свердловини в роботу очікується протягом 2 кварталу наступного року.

У цьому році компанією введено в експлуатацію свердловину № 54 на Свиридівському родовищі (Полтавська обл.). Наразі, розробляються з буріння пошукової свердловини на Васищівському родовищі (Харківська обл.). Ведеться підготовка до буріння першої свердловини на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі (Полтавська обл.).

 

17/07/2020 р.

ДОБУВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ – ЯК ПРОВІДНИЙ РУШІЙ ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКОНОМІКИ

На думку Михайла Кухара – старшого економіста незалежної аналітичної групи Ukraine Economic Outlook, на тлі країн, що мають високу питому вагу добувної галузі у своєму ВВП, Україна відверто відстає. У світовому рейтингу привабливості інвестування у видобувну галузь, Україна не фігурує, а мала б. Та для цього необхідно зробити ряд кроків.

Якщо влада розробить швидку процедуру підтвердження покладів для інвесторів, візьметься за проблему «сплячих» ліцензій, пришвидшить та спростить процедуру надання нових ліцензій на видобуток, запровадить прозорий облік та прозорі аукціони, то добувна галузь може показати до 2028 року зростання на рівні $9-22 млрд.

 

Світ. У світі відбувається активізація злиття і поглинань у гірничодобувній галузі. Гірничодобувні підприємства, що мають спільну спеціалізацію об’єднуються у відповідні асоціації, щоб мати вагомі важелі впливу.

У той час як одні держави шукають нові родовища нафти – інші вкладають значні кошти і ресурси у розвиток “зелених технологій”.

 

10/07/2020 р.

ТУРЕЧЧИНА МАЄ НАМІР ДОБУВАТИ НАФТУ І ГАЗ У ЧОРНОМУ МОРІ

Туреччина має намір скороти залежність від імпорту вуглецевої сировини. І відтак, розпочинає буріння першої свердловини в Чорному морі на наступному тижні.

“Ми продовжуємо буріння як в Середземному, так і в Чорному морі. Наше перше бурове судно Fatih буде готове почати буріння першої свердловини в Чорному морі на наступному тижні», – заявив Байрактар.

Туреччина, яка колись займала друге місце серед найбільших клієнтів “Газпрому”, відкотилася у другий десяток, закупивши газу майже стільки ж, скільки Вірменія (193 млн кубометрів), і менше, ніж, наприклад Литва (272 млн).

 

14/07/2020 р.

АРГЕНТИНСЬКІ ВИРОБНИКИ ЛІТІЮ СТВОРИЛИ ПРОФІЛЬНУ АСОЦІАЦІЮ

Виробники літію Аргентини створили галузеву асоціацію під назвою Calbafina, яка має на меті активізувати розробку нових проектів і забезпечити прозоре ціноутворення на головний акумуляторний метал для електромобілів на міжнародних ринках. Аргентина є частиною “літієвого трикутника Південної Америки”, який включає сусідні Чилі та Болівію, на який припадає понад 60% щорічного світового виробництва літію.

Наслідками пандемії COVID-19 стали припинення фінансування нових літієвих проектів, відтоку інвестицій і відходу з аргентинського ринку зарубіжних компаній, таких як французький Eramet. Це спричинило закриття літієвого проекту на суму 600 мільйонів доларів .

Тож однією з головних задач нової асоціації є сприяння у отриманні фінансування та укладання договорів з урядами та місцевими установами, що призведе до поліпшення розробки, виробництва та продажу літію.

 

17/07/2020 р.

У НІМЕЧЧИНІ РОЗПОЧАВСЯ ПЕРШИЙ ПРОЕКТ З ВИДОБУТКУ “ЗЕЛЕНОГО” ЛІТІЮ

EIT InnoEnergy, європейський інноваційний виробник енергетики, оголосив про партнерство з видобувною компанією Vulcan Energy Resources Limited (Vulcan), для виробництва першого у Німеччині літію без використання вуглецевої енергії. Партнерство є частиною європейської стратегічної ініціативи, спрямованої на створення незалежної, стійкої та безпечної промисловості акумуляторів у Європі.

Проект Vulcan “Нульовий вуглецевий літій” буде реалізований у німецькій частині Верхнього Рейнського рифту, у штатах Баден-Вюртемберг та Рейнланд-Пфальц. Регіон містить найбільший в Європі літієвий ресурс і один з найбільших у світі.

Vulcan буде перекачувати гарячий розсіл літієм з виробничих свердловин на поверхню, а потім використовувати супутньо генеровану геотермальну енергію для видобутку літію, використовуючи власну техніку. У результаті вуглецевий слід у виробничому процесі може бути навіть негативним.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи