Гірничо-добувний сектор ПАР запрацює на половину своєї потужності

Уряд країни дозволив гірничодобувному сектору працювати на рівні до 50% його виробничих потужностей в умовах карантину

Фото: www.moneyweb.co.za

Уряд Південно-Африканської Республіки у четвер вніс зміни до Закону про боротьбу з катастрофами, дозволивши гірничим компаніям відновити свої виробничі операції на половину звичайної потужності, за умови дотримання всіх профілактичних заходів та забезпечення безпеки робітників.

Поправки були радо сприйняті керівництвом і робітниками гірничо-добувних підприємств, а також індустріальним органом Ради мінералів Південної Африки. Проте, не зважаючи на те, що більшість гірничих компаній отримала дозвіл на часткове відновлення робіт, поліція блокує їх повернення на робочі місця, обґрунтовуючи свої дії тим, що внесені поправки ще досі офіційно не опубліковані.

“Усі гірничі об’єкти повинні дотримуватися суворих протоколів охорони здоров’я, включаючи обстеження та тестування працівників на коронавірус”, – заявили міністр кооперативного управління Нкосазана Дламіні-Зума та міністр гірничих справ Південної Африки Гвіде Манташе.

Рішення про передчасне відновлення роботи гірничих підприємств було обумовлене загрозою аварійних ситуацій, які можуть виникнути на них внаслідок тривалого простою. Особливо це стосується глибоких золоторудних та платинових об’єктів, глибина відпрацювання яких досягає двох миль, зупинка роботи яких може призвести до непоправних наслідків. Крім того, за даними Асоціації найбільших виробників Південної Африки, тривале закриття загрожує втратою понад 10% робочих місць у гірничо-добувному секторі. Крім того, більшість гірничих компаній не готові виплачувати заробітну платню своїм працівникам більше раніше заявленого 21-денного терміну карантину.

Нагадаємо, що раніше президент Південно-Африканської республіки Кирил Рамафоса прийняв рішення продовжити раніше заявлений 21-денний карантин ще на два тижні до, кінця поточного місяця ,викликавши занепокоєння щодо своїх об’єктів основних гравців гірничо-добувного сектору Південної Африки.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи