ХТО ВІН , НОВИЙ ГОЛОВА ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ?

Джерело: Агрополіт

10 червня 2020 року Кабінет міністрів України призначив нового голову Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастру). Ним став Уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко.

Освітній та професійний бекграунд

Роман Лещенко має юридичну освіту. У 2010 році закінчив юридичний факультет КНУ ім. Т.Г. Шевченко. У 2015 році здобув  ступінь PhD в області права за спеціалізацією  “Фінансове та податкове право”.

Ще зі студентських років зацікавився аграрним сектором. Свою діяльність у сільськогосподарському бізнесі розпочав у рідній для себе Черкаській області. З 2004 року – власник компаній ТОВ «Прогрес», НВФ «Генезис Агро».

З 2007 по 2011 роки працював на посаді головного юридичного консультанту агрохолдингу OSD Group.

У 2012 році став засновником і керівником групи компаній «Агродар» у Черкаській області. Також інвестував отримані завдяки юридичній практиці гроші у аграрний бізнес своїх батьків ‒  СФГ «Агродар»,  а також побудував елеватор, що працює на біопаливі.

У 2013 році Лещенко розпочав професійну діяльність у сфері аграрного консалтингу, посівши посаду керуючого партнера та засновника компанії «Український аграрний центр», що спеціалізується на посередництві (брокерстві) при купівлі-продажі агрокоманій, їх активів, наданні послуг з комплексного юридичного супроводу агробізнесу та залученні міжнародного фінансування для українських аграріїв.

Також в  2013 році  Роман Лещенко розпочав свою викладацьку діяльність на юридичному та економічному факультетах КНУ ім. Т.Г.Шевченка .

Політична кар’єра

З 2015 року – депутат Жашківської районної ради у Черкаській області.

З 1 жовтня 2019 року – позаштатний уповноважений президента України з земельних питань. Перебуваючи на цій посаді запам’ятався лобіюванням прийняття земельного закону на етапі його підготовки та розгляду у Верховній Раді України. Також він відстояв збереження Держпідтримки аграріїв у 2020  на рівні 4 млрд грн .

10 червня 2020 року був обраний на посаду голови Держгеокадастру України.

Які нагальні питання доведеться вирішувати новому очільнику однієї з найкорумпованіших служб України?

Варто пам’ятати, що перед новим головою існує низка завдань, які були анонсовані попереднім керівництвом Держгеокадастру, але поки що залишаються в стадії реалізації:

  • До кінця 2020 року завершити створення цифрової моделі території України.
  • До 1 серпня 2020 року провести інвентаризацію всіх земель України, включаючи 10 млн га сільськогосподарських земель державної власності.
  • Створити прозору онлайн систему оприлюднення рішень територіальних органів Держгеокадастру.
  • Налагодити співпрацю з громадянами щодо надання відомостей про земельні ділянки та їх внесення до кадастру.
  • Створення сучасної якісної бази даних, її детальне розширення з можливістю подальшого використання даних для потреб моніторингу, розвитку територій тощо.
  • Залучення до роботи висококваліфікованих фахівців у сфері землеустрою та кадастру, що розуміються на сучасних методах ГІС-аналізу з використанням глобальних геопросторових систем.

 

З точки зору вирішення геологічних проблем  сфери надрокористування, доцільним було б доповнити кадастрову карту України даними про приналежність земель до Заповідного фонду, Культурної спадщини, Резервного та рекреаційного фондів України, що значно спростить  і скоротить час проектного етапу на стадії вибору ділянки під геологічне вивчення. Цей крок  позбавить надрокористувача необхідності робити запити до цільових організацій, відповіді на які іноді доводиться чекати місяцями.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Вірусономіка: як спалах 2019-nCoV б’є по залізорудній галузі та чого чекати українським добувачам

Джерело фото: Reuters Китайська Народна Республіка є найбільшим в світі споживачем сировини, що генерує більше 70% морської торгівлі залізною рудою.

Читати далі