Літієва галузь втратить $1 млрд через коронавірус

Більша частина збитків припаде на Австралію

Фото: Samco Technologies 

Багаточисельні оголошення і статистичні дані літієвих компаній про скорочення та закриття видобувних і виробничих потужностей, які пов’язані з впровадженням транснаціональних, національні та місцеві заходи, дають підстави вважати, що протягом 2020 року світове виробництво карбонату літію може впасти на 110 тис. т безпосередньо через заходи, вжиті для запобігання поширенню COVID-19. Про це повідомляє аналітичне агентство Roskill. 

Більшість втрат у видобувній промисловості літію припаде на другий квартал 2020 року. Згідно останнього квартального прогнозу Roskill щодо цін на карбонат літію, втрати від зменшення обсягів видобутку і споживання літію складуть близько 960 мільйонів доларів США. При цьому близько 53% збитків припаде на Австралію. Хоча, нині більшість австралійські літієвих шахт повністю не припиняють виробництво, проте вимушено його зменшують через скорочення кількості робочої сили, ускладнення логістики внаслідок карантинних заходів.

“Загальний попит на акумуляторну батарею знизився до 196 тис. МВ внаслідок очікуваного падіння продажів електромобілів та призвів до негативних прогнозів по літію на 2020 року, коли попит на нього був скоригований на 9% відсотків до 316 тис. тон”,  – коментує старший аналітик Жозеф Хофер компанії Benchmark Mineral Intelligence, яка проводила аналіз південноамериканського літієвого регіону.

Прогноз видобутку літію на 2020 рік. Помаранчева лінія – прогноз до пандемії. Блакитна лінія – скоригований прогноз

У Південній Америці розсолові родовища літію також відчули вплив карантинних заходів. Найбільші аргентинські гіганти, компанія Livent 6 квітня оголосила, що відкриває виробничу діяльність на своєму об’єкті “Hombre Muerto”, тоді як Orocobre заявив, що проєкт “Olaroz” зможе відновитись із обмеженою активністю протягом найближчих тижнів. Проте, прогнозовані втрати виробництва в Аргентині, ймовірно, становитимуть приблизно 35% до 2020 року, оскільки вже призупинені плани по нарощуванню виробництва так і не будуть реалізовані.

Раніше повідомлялося, що епідемія коронавірусу спровокувала зупинку не лише діючих видобувних підприємств, а й на невизначений термін відстрочила розвідку і  будівництво нових літієвих об’єктів. Будівництвом шахти на літієвому об’єкті Thacker Pass project у Неваді затримується на декілька років, що протирічить стратегічному плану президента Дональда Трампа обмежити китайський контроль над сектором стратегічних корисних копалин.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera” Фото: Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG) бере

Читати далі