НАДПУ закликала Уряд відмовитися від вибіркового правозастосування

Більше місяця Уряд завдає мільйонних збитків добувній промисловості. Корінь проблеми – скасування апробації без перехідного періоду. Без сумніву, процедура надання спецдозволів за апробацією була однією з найбільш сумнівних в законодавстві про надра. Проте одномоментна заміна одних правил на інші призводить лише до плутанини та гальмує видобуток корисних копалин.

НАДПУ неодноразово закликала Уряд України переглянути рішення від 19 лютого 2020 року у частині відміни апробації без відтермінування дії цього рішення.

Поступовий відхід від практики апробації для нафтогазового сектору добувної промисловості передбачав відтермінування введення нових норм – добувачі вуглеводнів мали півроку для завершення процедур за старими правилами.

Сьогодні добувачі інших корисних копалин не мають такої можливості. Ми вбачаємо в такому рішенні Уряду дискримінаційну складову, що нанесе мільйонні збитки добувній промисловості. Такий підхід ставить надрокористувачів в нерівне становище, знищує авторитет держави як розпорядника надрами. Практика вибіркового правозастосування є неприпустимою.

Відсутність перехідного періоду створює великі фінансові ризики для надрокористувачів. Тим, хто вже здійснив апробацію та затвердив запаси, необхідно надати можливість завершити процедуру за старим порядком.

Правова норма не має зворотної дії в часі – Держгеонадра зобов’язана розглянути заяви на отримання спеціального дозволу без проведення аукціону, які надійшли до набрання чинності Постанови КМУ № 124, та прийняти за такими заявами позитивне рішення, якщо вони відповідають вимогам Порядку, який діяв на момент звернення.

На щастя, Україна багата не тільки нафтою та газом, видобуток яких постійно отримує державну підтримку. Ми маємо чесно та прозоро видобувати також кам’яне вугілля, залізні та марганцеві руди, уран, титан, цирконій, графіт, каолін, бром, нерудну металургійну сировину будівельні матеріали. Дякуємо за небайдужість!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи