НАДПУ звернулася до нового Уряду за підтримкою промисловості

Несприятлива економічна кон’юнктура на зовнішніх ринках та аномальні кліматичні умови призвели до значного падіння промислового виробництва. Серед галузей, де кризові явища спостерігаються найбільше – машинобудування (-10,5%) та металургія (-10,3%). Падіння секторів з відносно високою доданою вартістю є приводом до нагальних кроків задля поліпшення ситуації. Національна асоціація добувної промисловості України підтримує програму нового Уряду щодо комунікації з промисловцями, просування українського виробника на світових ринках та оптимізації фіскальної політики.

Проте одним з істотних коренів проблеми ми вбачаємо відсутність прозорих та рівних правил надрокористування в Україні. Кострубата нормативно-правова база суттєво підвищує вартість сировини для українських товаровиробників, мінімізує інвестиційну привабливість добувної промисловості, а також призводить до ринкового дисбалансу.

На нашу думку, прийняття нового Кодексу про надра – є однією з ключових точок майбутнього економічного росту. Створення сталих та конкурентних інститутів надрокористування не лише сприятиме притоку внутрішніх та зовнішніх інвестицій у добувну промисловість, проте поліпшить бізнес-клімат в усіх секторах економіки з високою доданою вартістю.

НАДПУ закликає дотримуватися Указу Президента України від 2 грудня 2019 року №874/2019, що реалізує рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки». Зокрема, на Кабінет Міністрів України покладено обов’язок внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо нової редакції Кодексу України про надра до 4 червня 2020 року. Як член Міжвідомчої робочої групи з розробки нового Кодексу про надра, НАДПУ готова якнайшвидше надати необхідні консультації та допомогу на виконання Указу Президента.
Національна асоціація добувної промисловості України вдячна Уряду за увагу та підтримку промисловців-надрокристувачів та зичить успіхів на шляху до розбудови України!
Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Голова Ради директорів «Металоінвесту» пішов з життя у віці 52 років

Причиною смерті могла бути двостороння пневмонія Андрій Варичев, генеральний директор російської гірничометалургійної компанії «Металоінвест», помер у понеділок у віці 52

Читати далі