Нафтовики Північної Америки зупиняють видобуток через відсутність замовлень

Бізнес розраховує на підтримку влади США, що дозволить зберегти робочі місця

Фото: John R Perry/Pixabay

Деякі сланцеві компанії США змушені згортати бізнес. Texland Petroleum, що базується в Форт-Верт (Техас), – “перша ластівка”. Американський надрокористувач має намір до початку травня призупинити видобуток нафти на всіх своїх 1111 продуктивних свердловинах, пише видання The Wall Street Journal.

Бізнес масово повідомляє регулятор штату Техас про потребу в дозволі на отримання коштів, асигнованих адміністрацією США для підтримки малих і середніх підприємств, що зазнають збитків через наслідки пандемії коронавірусу. Так, нафтодобувній компанії Texland Petroleum довелося вдатися до повного призупенення видобутку0 через відсутність замовлень на вуглеводневу сировину.

“Ми ніколи раніше не робили так, – наводить WSJ слова президента Texland Джима Вілкса, підприємство котрого видобуває близько 7 тис. барелів чорного золота на добу. – Нам завжди вдавалося продавати нафту навіть по нікудишній ціні”. Менеджмент компанії сподівається, що підйомні дозволять виплачувати зарплату 73 працівникам Texland під час вимушеного простою.

За Texland Petroleum потягнулися інші. Continental Resources, що освоює надра штатів Оклахома та Північна Дакота, цьогоріч, у квітні і травні, скоротить видобуток приблизно на 30%. Parsley Energy (захід Техаса) призупинила роботи близько 150 свердловин, де отримували 400 барелів нафти на добу. Як повідомив газеті керівник Parsley Метт Галлагер, виручка від продажу сировини стала нижчою за вартість експлуатації обладнання, витрат на електроенергію та за право розробляти надра.

Як зазначає The Wall Street Journal, нафта марки WTI в понеділок в середньому торгувалася на рівні $ 22,65 за барель. Даний показник знизився на 61% з початку 2020 року. В результаті такі нафтові гіганти, як Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, Devon Energy і Cenovus Energy, оголосили про скорочення своїх витрат сумарно десь на $ 50 млрд, пише видання.

The Wall Street Journal пояснює скрутне становище американських нафтогазових компаній низькими розцінками на вуглеводневу сировину в світі, ціновою війною між провідними виробниками та наслідками пандемії коронавірусу COVID-19.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

ХТО ЧИ ЩО БЛОКУЄ НАДАННЯ ВИСНОВКІВ З ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ ТА КОЛИ ПОВНОЦІННО ЗАПРАЦЮЄ ЗАКОН № 733-IX?

Саме ці питання турбують підприємства добувної галузі та, впевнені, інших суб’ єктів господарювання, які вже пів року не можуть розпочати

Читати далі

Оксана Оринчак провела зустріч з Державною регуляторною службою

Виконавчий директор Національної асоціації добувної промисловості  Оксана Оринчак 9 червня провела зустріч з представниками Державної регуляторної служби України. Головною темою

Читати далі