Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera”

Barrick Gold's 'long safari' ends with Tanzania deal - MMSteelClub

Фото:

Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG) бере на себе контроль над золотодобувним об’єктом “Porgera” компанії Barrick Niugini, відмовивши у продовженні спеціальної гірничої ліцензії (SML). Відмова у продовженні ліцензії відбувається на фоні збільшення загальносвітового попиту на золото, а сам метал продовжує підніматися у ціні. Кар’єр “Porgera” розташований в провінції Енга, приблизно в 600 км на північний захід від Порт-Морсбі. На виробництві, потужність якого складає в сердньому 20 млн. унцій золота на рік, працює більше 3000 людей.

Barrick Niugini володіє об’єктом спільно з китайською компанією Zijin Mining, їм належить 95% акцій спільного підприємства “Porgera”. Інший пакет акцій у 5% належить мінеральному ресурсу Enga, консорціуму між урядом провінції Енга (2,5%) та землевласниками Porgera (2,5%). Прем’єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марап відмовився від поновлення ліцензії, посилаючись на екологічні проблеми, повідомляє інформаційне агентство Reuters, яке процитувало слова чиновника так: “Держава має повне право відмовити у наданні оренди або продовжити термін оренди, і в цьому випадку через екологічні проблеми, проблеми переселення та багато-багато інших питань спадщини, держава зараз відмовила в оренді “Porgera”.

Barrick прирівнює відмову у продовженні ліцензії, до націоналізації, оцінюючі дії уряду Папуа-Нової Гвінеї як протиправні та незаконні, адже поновлення було підтверджено Національним судом PNG у серпні минулого року, а зміни до умов спеціальної гірничої оренди або будь-які ознаки того, що її не буде продовжено, уряд ніколи не давав.

Крім того, заяви про нанесення непоправної екологічної шкоди, на думку керівництва Barrick Niugini, являються безпідставними. Адже, раніше уряд PNG затвердив практику екологічного моніторингу підприємства. Орган з охорони навколишнього природного середовища (CEPA) проводив регулярні перевірки на кар’єрі, за якими було встановлено, що виробничі умови об’єкту відповідають вимогам екологічної безпеки.

Компанія завжди співпрацювала з урядом Папуа-Нової Гвінеї. Так, президент і виконавчий директор Barrick Марк Брісто ще у минулому році зазначав: “Уряд цінує наше постійне партнерство, і ми маємо намір зробити все можливе для того, щоб видобувна діяльність “Porgera” була продовжена.” Так, минулого року Barrick запропонував домовленість про розподіл прибутку, яка б принесла більше половини економічної вигоди місцевим громадам та урядові PNG протягом 20 років. Однак, у цьому році компанія так і не отримала сприятливої відповіді від уряду Папуа-Нової Гвінеї.

Слід зазначити, що раніше уряд PNG і особисто прем’єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марап підтримали розвиток золоторудного об’єкту “Wafi-Golpu” австралійської компанії Newcrest Mining та не порушували угоду щодо видобутку на її кар’єрі “Lihir”. Newcrest Mining у свою чергу стверджує, що його діяльність в Папуа-Новій Гвінеї не вплинула на рішення щодо золотодобувної шахти “Porgera”

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи