«Пішла в мінус»: карантин, COVID і добувна промисловість

Після затяжного трьохмісячного карантину українська промисловість проаналізувала масштаби економічної  кризи, викликаної коронавірусною інфекцією.

Падіння у квітні 2020 року у промисловості становило 16,2% (порівняно з «мінус» 7,7% у березні 2020 року). Частка добувної промисловості в загальному індексі виробництва склала 15,9%. Падіння виробництва в галузі в квітні склало 11,2%. Так ділова активність в вугільній галузі скоротилася на 35,1%, нафтогазовій галузі – на 3,5%, рудній промисловості  – на 15,6%. Найбільше падіння промислового індексу в 31% спостерігалося в Дніпропетровській області – давньому лідері вітчизняних промислових індексів.

Незважаючи на відносно позитивну цінову кон’юнктуру на сировинних ринках світу, головні експортери країни з числа представників добувної галузі зазнали значних втрат. Вітчизняні гірничо-металургійні компанії в травні 2020 року скоротили експорт руди та залізорудних концентратів на 17,7% в порівнянні з травнем минулого року – до 3,4 млн т. У грошовому вираженні експорт ЗРС впав на 29,2% щодо травня 2019 го – до $ 267,6 млн, про що  свідчать дані митної статистики. У порівнянні з квітнем 2020 року в травні експорт руди і залізорудних концентратів в грошовому вираженні впав на 25,8%, а в натуральному – на 19,6%.

І це, нажаль,  частина світового тренду. Залізорудна промисловість країн-лідерів галузі показала значне падіння в квітні-березні. Так Бразилія в травні скоротила експорт залізної руди, а також залізорудних котунів на 10,6% в порівнянні з квітнем , що становило 21,46 млн т. Попередню інформацію про це повідомило федеральне митне відомство. Морський термінал Понта-да-Мадейра, який належить гірничодобувній компанії Vale, був змушений закритися в травні, що призвело до втрати експорту 3 млн т залізної руди. В свою чергу Австралійське бюро статистики повідомило про 9% скорочення експорту металевих руд в квітні 2020 порівняно з попереднім місяцем.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Методика обрахунку спецдозволів несе більше корупційних ризиків, ніж новацій

Надрокористувачі занепокоєні новими правилами обрахунку вартості спеціальних дозволів на користування надрами Фото: Держгеонадра Нова Методика визначення початкової вартості спецдозволу, розроблена

Читати далі

Звернення до нардепа А. І. Ніколаєнка про внесення змін до Податкового кодексу

Народному депутату України Ніколаєнко А.І. 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5 Шановний Андріє Івановичу! Національна асоціація добувної промисловості України звертається

Читати далі