«Пішла в мінус»: карантин, COVID і добувна промисловість

Після затяжного трьохмісячного карантину українська промисловість проаналізувала масштаби економічної  кризи, викликаної коронавірусною інфекцією.

Падіння у квітні 2020 року у промисловості становило 16,2% (порівняно з «мінус» 7,7% у березні 2020 року). Частка добувної промисловості в загальному індексі виробництва склала 15,9%. Падіння виробництва в галузі в квітні склало 11,2%. Так ділова активність в вугільній галузі скоротилася на 35,1%, нафтогазовій галузі – на 3,5%, рудній промисловості  – на 15,6%. Найбільше падіння промислового індексу в 31% спостерігалося в Дніпропетровській області – давньому лідері вітчизняних промислових індексів.

Незважаючи на відносно позитивну цінову кон’юнктуру на сировинних ринках світу, головні експортери країни з числа представників добувної галузі зазнали значних втрат. Вітчизняні гірничо-металургійні компанії в травні 2020 року скоротили експорт руди та залізорудних концентратів на 17,7% в порівнянні з травнем минулого року – до 3,4 млн т. У грошовому вираженні експорт ЗРС впав на 29,2% щодо травня 2019 го – до $ 267,6 млн, про що  свідчать дані митної статистики. У порівнянні з квітнем 2020 року в травні експорт руди і залізорудних концентратів в грошовому вираженні впав на 25,8%, а в натуральному – на 19,6%.

І це, нажаль,  частина світового тренду. Залізорудна промисловість країн-лідерів галузі показала значне падіння в квітні-березні. Так Бразилія в травні скоротила експорт залізної руди, а також залізорудних котунів на 10,6% в порівнянні з квітнем , що становило 21,46 млн т. Попередню інформацію про це повідомило федеральне митне відомство. Морський термінал Понта-да-Мадейра, який належить гірничодобувній компанії Vale, був змушений закритися в травні, що призвело до втрати експорту 3 млн т залізної руди. В свою чергу Австралійське бюро статистики повідомило про 9% скорочення експорту металевих руд в квітні 2020 порівняно з попереднім місяцем.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Один з найбільших світових золотодобувачів може втратити свій золоторудний об’єкт

Уряд Папуа-Нової Гвінеї відмовляється продовжувати спеціальну гірничу оренду Barrick Niugini на експлуатацію золотодобувної шахти “Porgera” Фото: mmsteelclub.com Уряд Папуа-Нової Гвінеї (PNG)

Читати далі

Бізнес-омбудсмени, митні пільги для інвесторів, економічна стратегія України | Про Надра. News. #17

🔸 У регіонах запрацюють бізнес-омбудсмени 🔸 Уряд затвердив Національну економічну стратегію 🔸 Як інвестиції Rio Tinto в Австралії вплинуть на

Читати далі