Попит на нафту в Китаї відновлюється

Китайські нафтопереробні компанії активно скуповують сировину, що вже позначилося на її вартості

Джерело: kuaibao.qq.com

Попит на нафту в Китаї практично повернувся до рівнів, що були зафіксовані до запровадження загальнонаціонального локдауну для запобігання поширенню COVID-19, пише агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела. Китай є другою країною світу за споживанням нафти, поступаючись лише США, і швидке відновлення попиту в цій країні вже вплинуло на ціну цього енергоресурсу.

Червневі ф’ючерси на нафту WTI у понеділок 18 травня — за день до закінчення терміну дії контракту — додають у ціні більше 10% та торгуються на рівні $32,42 за барель. Місяць тому, за день до закінчення терміну травневих ф’ючерсів на WTI, їхня ціна вперше в історії впала до від’ємної зони.

Згідно з оцінками топ-менеджерів нафтокомпаній і трейдерів, споживання нафти в КНР становить близько 13 млн барелів на добу, в порівнянні з 13,4 млн б/д в травні 2019 року та 13,7 млн б/д у грудні 2019 року. Утім, показник попиту на нафту в Китаї міг бути більше, якби обсяги споживання авіаційного палива не залишалися істотно нижчими, ніж роком раніше.

Останніми днями китайські нафтопереробні компанії активізувалися на спотовому ринку, що підштовхнуло ціни вгору. Нафтопереробні компанії КНР нині використовують рекордні 75% власних потужностей — до 60% роком раніше. Загалом, китайські НПЗ здатні переробляти близько 4 млн б/д, що становить майже 25% всього обсягу нафтопереробки в країні.

Нагадаємо, попит на нафту в Китаї впав приблизно на 20% після того, як в лютому країна ввела карантинні заходи. Сьогодні інтерес до бензину та дизельного пального повністю відновився, оскільки підприємства повернулися до роботи, а мешканці країни знову почали користуватися власними автомобілями.

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Як використовують та утилізовують метан вугільних родовищ в Україні?

Нещодавно на шахті “Степова” Першотравенського шахтоуправління компанії ДТЕК впровадили “пілотний” проєкт з утилізації шахтного метану в спеціальній когенераційній установці, де

Читати далі