СХОЖЕ, ЩО НАДРА СТАЮТЬ ЗАСОБОМ ТИСКУ УРЯДІВ НА ГІРНИЧОДОБУВНІ КОМПАНІЇ

Україна. Під прицілом українських ЗМІ Держгеонадра України. Прозорість у сфері надрокористування України залишається під величезним знаком питання. Доки уряд та профільне міністерство, хоч і не послідовно, але намагається вирішити проблеми вугільної галузі, Держгеонадра України погоджують план дій щодо отримання АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) спецдозволів на користування надрами на нових ділянках Межирічного родовища ільменітових руд, яке розробляє компанія. При чому, деталі яким чином та за якою процедурою – через аукціон чи без аукціону будуть отримані ці дозволи не уточнюються. Крім того, з моменту впровадження аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами шляхом електронних торгів, виникає ряд питання щодо їх ефективності і реальної “прозорості”, які були обговорені на тематичному семінарі.

 

26/06/2020 р.

ПІСЛЯ РОЗМОВИ З ПРЕЗИДЕНТОМ ШАХТАРІ ОТРИМАЛА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ

За повідомленням голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченко “Центренерго” виплатило борг у розмірів 8,75 млн грн колективу шахти “Надія”, шахтарі якої три дні мітингували в урядовому кварталі, і з якими розмовляв особисто президент Володимир Зеленський.

Поточний борг державної компанії “Центренерго” перед шахтою “Надія” за підписаними актам вчора виплачений в повному обсязі. “Таким же чином, відповідно до плану і розкладу виплат, будуть закриті борги перед іншими державними шахтами”, – зазначає голова ФДМУ .

Також за його інформацією, на наступному тижні інші профспілки теж привезуть шахтарів до Києва.

Але чи саме така стратегія вирішення проблеми в галузі? Приїхав до Києва на мітинг – отримав зарплату, не приїхав – чекай кращих часів?

 

23/06/2020 р.

ПЕРЕХІД ТЕС НА ВУГІЛЛЯ ЗБЕРЕЖЕ 80 ТИС. РОБОЧИХ МІСЦЬ

Уряд Дениса Шмигаля вирішив перевести всі Українські ТЕС на вугілля замість природного газу. Це рішення допоможе врятувати вітчизняну вугільну промисловість і знизити соціальну напруженість в шахтарських регіонах. Таку думку висловила народний депутат Вікторія Гриб.

Вона зазначила, що це тимчасове рішення, продиктоване необхідністю подолати кризу в енергетиці, яка призвела 95% українських шахт і зростання безробіття та соціальної нестабільності в шахтарських регіонах, які повністю залежать від роботи шахт.

При цьому, Україна залишається вірною Енергетичної стратегії, яка передбачає повну відмову від використання вугілля до 2050 року, для реалізації якої необхідно провести трансформацію вугільної галузі та професійне перепрофілювання шахтарів.

“А поки, що уряд робить те, що можливо: рятує вугільну промисловість від повної зупинки і, тим самим, намагається зберегти більше 80 тис. робочих місць в галузі”, – підсумувала вона.

 

22/06/2020 р.

ОГХК ГОТУЮТЬ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ, НЕВЖЕ НОВІ ЛІЦЕНЗІЇ – ЦЕ БОНУС?

“Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, до якої входять Вільногірський гірничо-металургійний та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати готується до приватизації.

Для максимізації вартості підприємства на момент приватизації повинні бути вирішені питання ліцензій, повідомляє Економічна правда.

Тому зараз керівництво ОГХК веде інтенсивну роботу зі збору даних про запаси, щоб отримати спецдозволи на користування надрами на інших родовищах титанової руди в межах Житомирської області для Іршанського ГЗК.

За словами Пітера Девіса – тимчасово виконуючого обов’язки голови правління АТ “ОГХК”, у підприємства склалися плідні стосунки з новим керівництвом “Держгеослужби”, які дозволили досягти домовленостей про створення спільних робочих груп щодо отримання ОГХК ліцензій на видобуток корисних копалин на нових ділянках Межирічного родовища ільменітових руд.

Нові ліцензії мають забезпечити видобуток сировини на понад 10 років.

 

 

Світ. Складається враження, що надра, поступово стають засобом впливу урядів не тільки на діяльність гірничодобувних компаній, а й на всю світову економіку. Китай продовжує нарощувати потужності у секторі кольорових металів. У США планують видобувати нафту у заповідних територіях Аляски. Через корумповані дії уряду Папуа-Нова Гвінея, золотодобувний гігант компанія Barrick Gold терпить значні збитки, звільняє робітників та може втрати ліцензію на видобуток.

 

26/06/2020 р.

КИТАЙ ЗБІЛЬШУЄ ОБСЯГИ ВИРОБНИЦТВА КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ

Темпи підйому виробництва кольорових металів прискорилися у декілька разів у порівнянні з 2,6% -ним зростанням за підсумками січня-квітня поточного року.

За повідомленням Китайської асоціації кольорової металургії, обсяг виробництва 10 основних кольорових металів в КНР за вказаний період збільшився на 2,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 24,13 млн тон.

У травні виробництво 10 металів зросло на 4,1% в річному вираженні – до 4,98 млн тон.

У число основних кольорових металів входять мідь, алюміній, свинець, цинк, нікель, олово, сурьма, ртуть, магній і титан.

 

 

26/06/2020 р.

У ГОНИТВІ ЗА НАФТОЮ США ПЛАНУЄ РОЗБУРИТИ ЧАСТИНУ ЗАПОВІДНИХ ЗЕМЕЛЬ АЛЯСКИ

Адміністрація президента Трампа у четвер запропонувала відвести більше двох третин земель загальнодержавного значення у Алясці, які вже більше чотирьох десятиліть відносяться до заповідних зон для буріння на нафту і газ.

Бюро управління землеустрою (BLM) хоче дозволити видобуток викопного палива приблизно 82% Національного резервного нафтового фонду Аляски (National Petroleum Reserve-Alaska) у регіоні North Slope, який являється заповідною зоною і ореолом проживання полярних ведмедів, рідкісних видів птахів та зоною міграції. Заповідник, територія якого прирівнюється до розміру штату Індіана, також є одним з найперспективніших нафто-газових об’єктів на суходолі, запаси якого оцінюються у 8,7 мільярда барелів нерозкритої нафти та 25 трильйонів кубічних футів природного газу.

Схоже, що мрії про чорне золоте заполоняють розуми урядовців. Проте постає питання, чи не зависока ціна такої енергетичної свободи?

 

25/06/2020 р.

У BARRICK GOLD МОЖУТЬ ЗАБРАТИ ВИДОБУВНУ ЛІЦЕНЗІЮ

Barrick Gold, який вже давно є мажоритарним власником та оператором золоторудної шахти “Porgera” в Папуа-Новій Гвінеї (ПНГ), вимушений звільнити 2650 громадян ПНГ та 116 зарубіжних працівників шахти після того, як у квітні уряд країни відмовився продовжувати оренду видобутку.

У результаті цього очікується, що Barrick Gold втратить 52 млн. дол. США, а майбутнє шахти все ще знаходиться у невизначеному стані. Наразі об’єкт переведено у режим підтримки життєдіяльності і обслуговування.

Керівництво Barrick Gold звинувачує уряд ПНГ у неправомірних діях та безпідставній відмові у продовженні видобувної ліцензії, а також нагадує, що втрата зайнятості її громадян, матиме значний соціальний вплив на громаду Порджера, а також на економіку провінції Енга та нації у цілому.

Наразі, рішення уряду ПНГ перебувають під постійним судовим переглядом у національному суді.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Виконавча директорка Асоціації Ксенія Оринчак виступила на онлайн-нараді щодо проєкту нового Кодексу України про надра.

Виконавча директорка Асоціації Ксенія Оринчак виступила на онлайн-нараді щодо проєкту нового Кодексу України про надра. Нагадаємо, наша Асоціація як член

Читати далі