Світ оговтується від коронакризи, а в Україні – глибока вугільна криза

Дайджест новин галузі критичних надр

Україна. Однією з найактуальніших тем, яку висвітлювали вітчизняні ЗМІ на минулому тижні, стала глибока криза вугільної галузі України. Енергетична криза, падіння споживання, імпорт електроенергії і невиконання енергобалансу, посилені впливом COVID-2019, спричинили катастрофічні проблеми у вугільному секторі нашої держави, поставивши на грань виживання його робітників.

Доведені до межі гірники проводять вуличні акції і навіть збираються у піший похід на Київ.

12/06/2020 р.

ШАХТАРІ ДОПРОПІЛЛЯ ЗВАЖИЛИСЬ НА МАСШТАБНИЙ ПОХІД ДО КИЄВА

12 червня під час зборів на площі Арутюнова в Добропіллі гірники зважилися на проведення масштабної акції протесту з походом до столиці 20 червня. Про це повідомив народний депутат Сергій Магера.

За його словами, прийняттю такого рішення передували переведення шахт в режим простою, невиплата заборгованості по заробітній платі, повільне вирішення і нівелювання загальних проблем галузі.

Попри вже зроблені кроки з подолання проблем вугільного сектору, а це і створення Антикризового штабу і затвердження нового енергобалансу, криза поглиблюється. Тому зараз стоїть завдання – змусити всіх гравців енергоринку його дотримуватися.

12/06/2020 р.

ВУГІЛЬНА ГАЛУЗЬ УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ НЕГАЙНОЇ ДОПОМОГИ

У Допропіллі, де з 1 червня шахтарі об’єднання “Добропіллявугілля” проводять вуличні акції з вимогами відновити роботу шахт, склалася напружена ситуація. За словами нардепа Вікторії Гриб – учасниці енергетичного комітету Верховної Ради, діалог між гірниками і владою відсутній. І це зрозуміло.

“Проблеми у вугільній галузі вражають уяву: мільярдні зарплатні заборгованості, багато шахт переведені в режим простою. Причини незмінні – енергетична криза, падіння споживання, імпорт електроенергії і невиконання енергобалансу”, – сказала вона.

Також, В. Гриб повідомила про намір гірників висуватися на Київ якщо найближчим часом шахта не виведуть з простою.

10/06/2020 р.

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ПОГРОЖУЄ КРИМІНАЛЬНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЗА БОРГИ ШАХТАРЯМ

За повідомленням Інтерфакс-Україна, Кабінет міністрів буде ініціювати порушення кримінальної справи щодо затримок оплати праці працівників ДП “Краснолиманська”. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив в ході засідання уряду.

За словами в.о. міністра енергетики Ольги Буславец, вона найближчим часом зустрінеться для вирішення питання і з керівником ДП “Краснолиманська”, і з керівником ТОВ “Краснолиманське”, підкресливши, що саме на приватному підприємстві, а не на державному, ведеться видобуток вугілля.

ТОВ “Краснолиманська” ще з 2003 року працює на вугільних пластах державної шахти “ВК” Краснолиманська “. Її спеціальний дозвіл дійсний до кінця 2032 року.

Світ. Видобувний сектор провідних країн світу поступово оговтується від наслідків кризи, спричиненої COVID-19. І хоча, в деяких частинах планети ще тривають певні карантинні обмеження, більшість гірничих об’єктів відновила добувні роботи. Ціни на кольорові метали повільно, але здається, що невпинно, повертаються до докризових відміток. Китай посилює кроки по досягненню ресурсної незалежності, нарощуючи власний видобувний потенціал і скуповуючи найбільш привабливі родовища цінних та кольорових металів. Світові аналітичні агентства прогнозують сталий розвиток для видобувної галузі.

12/06/2020 р.

КИТАЙСЬКА КОМПАНІЯ ПРИДБАЄ ЗОЛОТОРУДНЕ РОДОВИЩЕ ЗА $ 323 МЛН

Китайська гірнича компанія Zijin Mining Group підписала зобов’язальну угоду про придбання «Гайана Голдфілдс» на суму 323 млн доларів канадських доларів (близько  238 млн доларів США) готівкою.

Китайський виробник запропонував Гаяні 1,85 долара канадських доларів (загалом 1,36 млн доларів) готівкою за кожну загальну акцію, що на 35% вище, ніж попередня пропозиція від канадського Silvercorp Metals.

Перед тим, як підписати угоду з Zijin Mining Group, Гайана зазначила, що офіційно скасувала попереднє домовленість із канадською гірничодобувною компанією Silvercorp.

Минулого тижня Zijin Mining оголосив про плани придбання 50,1% частки в капіталі Tibet Julong Copper, компанії, що має права на два родовища міді в Тибеті, на 3,88 млрд. CNY (548 млн доларів).

У лютому цього року Zijin Mining отримав схвалення від закону Канади про інвестиції в Канаді для придбання 100% частки в гірничодобувній фірмі Continental Gold за $ 1,33 млрд ($ 996 млн). У грудні минулого року Zijin Mining підписав остаточну угоду на придбання Continental Gold.

10/06/2020 р.

МІДЬ ДОСЯГЛА НАЙВИЩОЇ ЦІНИ ЗА ОСТАННІ ТРИ МІСЯЦІ

Збільшення попиту на мідь з боку Китаю, провідного світового споживача міді, забезпечило більш високий рівень закупівлі. Цього тижня мідь піднялася до тримісячного максимуму в розмірі 5700 доларів США (8193 австралійських долари) за тонну.

Нещодавно цей метал зіткнувся з жахливими ринковими умовами, знизившись до рівня 4300 доларів за тону протягом березня 2020 року.

10 червня початкова ціна товару на Лондонській біржі металів закрилася на рівні 5774 доларів за тонну.

За прогнозами агентства Fitch solutions Macro Research очікується, що виробництво міді збільшиться на 3,1% між 2020 та 2029 роками, що у кількісному відношенні складає більш ніж на шість мільйонів тон.

БІРЖОВІ ПОКАЗНИКИ ТОП П’ЯТИ ГАЛУЗЕВИХ КОМПАНІЙ.

Ціни на акції найбільших галузевих компаній сектору критичних надр розпочали минулий тиждень з відчутного зростання, поступово знижуючись з наближенням п’ятниці. А от акції російського титанової корпорації VSMPO-AVISMA навпаки розпочали минулий понеділок зі спаду, сягнувши максимуму у середині тижня, поступово вирівнявшись у другій половині робочої неділі

 

Корисна копалина Назва компанії Валюта День тижня
Пн Вт Ср Чт Пт
Ti VSMPO-AVISMA Corporation (RUB) 18 480,00 18 900,00 20 520,00 19 600,00 19 600,00
Сoal BHP Billiton (GBX) 1727,20 1712,00 1718,80 1649,20 1667,40
Au Newmont Goldcorp (USD) 57,17 57,17 58,73 56,04 55,45
Li Albemarle Corp (USD) 84,74 85,00 83,86 74,52 77,32
Al CHAlCO CNY (CNY) 2,85 2,86 2,82 2,80 2,78

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Розвиток мінерально-сировинної бази має стати пріорітетом для уряду та бізнесу

Національна Асоціація Добувної Промисловості України взяла участь у слуханнях публічного звіту голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха.

Читати далі

Асоціація підтримує проєкт методичних підходів щодо сумісності міжнародних стандартів у добувній промисловості

10 лютого 2021 року в ДКЗ відбулось обговорення попереднього проєкту Методичних підходів щодо сумісності (зіставлення) Класифікаційної Системи шаблону «CRIRSCO» до ГЕО запасів і

Читати далі