У березні видобуток газу в Росії знизився на 12,3%

Аналітики прогнозують ще більше падіння в найближчі місяці

 

Інститут проблем природних монополій проаналізував підсумки роботи промислового комплексу Російської Федерації в березні 2020 року. На загальному негативному фоні, пов’язаному із зовнішньоекономічною кон’юнктурою і заходами протидії пандемії коронавірусу, зростання попиту спостерігається тільки на продукцію низькотехнологічних галузей. Такого різкого скорочення попиту в добувній промисловості не фіксувалося з моменту початку спостережень у 2009 році.

За підсумками березня 2020 року видобуток газу в Росії скоротився на 12,3%, до 59,4 млрд куб., в порівнянні з тим же періодом минулого року, повідомляє Інститут проблем природних монополій (ІПЕМ). Експорт за кордон знизився на 17,7%, до 13,3 млрд куб. Окрім епідемії коронавірусу, на такий результат вплинули аномально тепла зима та рекордні запаси газу в сховищах.

«Березень став першим місяцем, в якому заходи боротьби з пандемією коронавірусу вплинули на динаміку російського промислового виробництва і попиту на промпродукцію, а багато підприємств продовжували працювати «на склад», тому в подальші місяці можна очікувати більш значного падіння індексів, – зазначив заступник керівника департаменту досліджень паливно-енергетичного комплексу ІПЕМ Євген Рудаков. – Однак криза в черговий раз показує значимість внутрішнього ринку і його роль “тихої гавані” для цілого ряду галузей, навіть орієнтованих на експорт. Наприклад, ціни на газ на внутрішньому ринку вже вище, ніж спотові котирування в Європі».

 

Видобуток нафти в березні 2020 року скоротився на 0,1%, експорт – на 6% (до березня 2019 року). На тлі стагнації світового промвиробництва, падіння глобального попиту на нафту через пандемію коронавирусу, відсутність узгодженої позиції ОПЕК + з питання нових обмежень у видобутку і ще цілого ряду менш значних чинників середня ціна нафти марки Urals в березні оновила черговий мінімум, причому в кінці місяця вартість партій для ринку Північно-Західної Європи знижувалася до мінімуму червня 1999 року – $ 12,79 за барель.

Нагадаємо, в січні-лютому Газпром, що володіє монополією на експорт трубопровідного газу, втратив 51,3% експортних доходів. Компанія отримала $ 5,046 млрд. Експорт газу також скоротився, але на 24,6%, до 32,5 млрд куб., у порівнянні з тим же періодом минулого року.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи