У світі зупинено майже чверть усіх бурових

У квітні кількість діючих у світі бурових установок для видобутку нафти і газу у порівнянні з березнем скоротилася на 450 одиниць – вишок поменшало на 23%, а це значить, що на родовищах працюють 1514 агрегатів.

Фото: bwbx.io

Кількість бурових установок, що задіяні у видобутку вуглеводнів, скорочується. Таку тенденцію відзначають аналітики Baker Hughes. Якщо у квітні 2019 року у світі налічувалося 2140 комплексів, то цьогоріч їх поменшало на 626 одиниць, або 29%. Зважаючи на наведені цифри, найбільше скорочення агрегатів припало на квітень поточного року.

За даними дослідників, серед лідерів згортання кількості працюючих нафтогазових бурових установок – США (за місяць стало менше на 206 вишок – 26,6% – в квітні їх налічувалося 566) та Канада (в порівнянні з березнем кількість установок скоротилася в чотири рази – зі 100 до 33). Згідно зі звітом Baker Hughes, у Європі кількість бурових установок зменшилася в квітні в порівнянні з минулим місяцем на 11 комплексів, до 112, на Близькому Сході – на вісім (-1,9%), до 240, у Латинській Америці – на 80 (-47,3%), до 89, у Азійсько-Тихоокеанському регіоні – на 40 (-17%), до 191, в Африці – на п’ять (-4,6%), до 103.

Нафтовики не просто згортають роботи на родовищах. Нещодавно нафтосервісна Diamond Offshore Drilling, яка займається обслуговуванням і обладнанням шельфових свердловин в США, запросила захист від кредиторів. The Wall Street Journal повідомляв, що компанія скористалася 11 главою Кодексу США про банкрутство. Це сталося через катастрофічний обвал цін на нафту, спровокований пандемією коронавірусу. Епідемія COVID-19 призвела до зниження активності бізнесу та різкого спаду попиту на послуги Diamond Offshore з буріння свердловин.

Відзначимо, компанія Baker Hughes надає щотижневі дані про зміну кількості бурових установок в США і Канаді з 1944 року. З 1975 року сервісна компанія щомісяця публікує інформацію про кількість бурових агрегатів по всьому світу.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи