«Урядовий законопроект № 5600 вб’є інвестиційну привабливість добувної сфери» – Асоціація добувної промисловості України

У порядок денний сьогоднішнього пленарного засідання включений скандальний законопроект №5600 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який депутати збираються схвалити без публічних обговорень та фахової експертизи, у першому читанні та в цілому.

Наша Асоціація вкотре висловлює своє занепокоєння та ще раз підкреслює не лише власну позицію, але й позицію учасників сфери: урядовий законопроєкт №5600 є небезпечним для вітчизняної добувної галузі. Податковий комітет, який схвалив цей текст документу своїм рішенням підтримав найбільш недосконалий варіант законопроєкту та фактично допустив внесення його на розгляд в сесійну залу, без публічних обговорень. При цьому, ще й обмежив авторів альтернативних проектів вносити якісні правки до другого читання.

Якщо депутати ухвалять сьогоднішній законопроект в тому вигляді, в якому він є зараз, це може похитнути стабільність одного із найбільших секторів української економіки та зрештою зашкодити бюджетонаповнюючому процесу.

«Влада вважає, що цим законопроектом вона наповнить бюджет, а насправді  вона може знищити добувну галузь та залізти в кишені простим громадянам. Адже, за усі податкові навантаження платить не лише бізнес, а й усі наші громадяни. Крім того, незрозуміла мотивація таких дій, адже згідно податкових планів, в травні місяці на 58,8% більше податків, ніж заплановано. Тобто, на сьогоднішній день у нас є перевиконання бюджету. Навіщо ж тоді Уряду ці термінові податкові зміни?», – прокоментувала виконавча директорка Ксенія Оринчак.

Законопроєкт накладає сильне фінансове навантаження на усі підприємства, які займаються видобутком, корегуючи тариф екологічного податку, ціну енергетики, нерухомості. Крім того, урядова ініціатива додатково б’є по залізорудним компаніям, адже пропонує повністю змінити чинну базу оподаткування видобутку корисних копалин. Для залізної руди пропонується прив’язати показники до міжнародного цінового індексу, а для всіх інших корисних копалин – встановити мінімальний коефіцієнт рентабельності гірничих підприємств.

Сподіваємось, що депутати не візьмуть на себе відповідальність голосувати за законопроєкт, який не пройшов жодних публічних обговорень. А знайдуть спосіб, створити можливість для організації таких професійних дискусій та почують експертні думки.

Довідка: Компанії, які працюють в сфері добувної промисловості є найбільшими платниками податків в Україні. Приміром, у 2019 році сфера була на першому місці серед усіх платників податків, сплативши 104 млрд гривень ( дані – дослідження НАДПУ). Згідно з нашим дослідженням, кожен 15 українець працює у сфері добувної промисловості.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Мексика знизить видуботок нафти на 100 тис. барелів, – президент Андрес Мануель Лопес Обрадор

Допомогти Мексиці в зниженні видобутку нафти пообіцяв Дональд Трамп Фото: Bnamericas  Мексика згодилася знизити добовий об’єм видобутку нафти на 100

Читати далі