В Україні утворено Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, яке очолить Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

Відповідне рішення прийнято на вчорашньому засіданні Уряду, а з повним текстом постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 624 «Про утворення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України» можна ознайомитися за посиланням –https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-utvorennya-ministerstva-z-pitan-strategichnih-galuzej-promislovosti-t220720.

На сьогодні не до кінця зрозуміло, які саме політики та компетенції ввійдуть до сфери нового центрального органу виконавчої влади, адже нормативний документ, який би визначав конкретний перелік стратегічних галузей промисловості України та регулював особливості їх функціонування, відсутній, а положення про новий орган – не прийнято.

Для того щоб новостворений орган зміг ефективно функціонувати, а ініціатива його створення не стала черговим фіаско, Уряду варто владнати безліч організаційних питань, зокрема в частині передачі частини функцій від Мінекономіки, який на сьогодні забезпечує формування та реалізує державну промислову політику та державну військово-промислову політику. Важливим є відсутність конфлікту компетенцій двох органів.

«Сподіваємось, КМУ застосує зважений підхід, і жодна галузь промисловості  не залишиться позаувагою нового міністерства. Варто розуміти, що як в період світової економічної кризи, так і в період економічного зростання, ВСІ ПРОМИСЛОВІ ГАЛУЗІ Є СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВИМИ. Країна має бути енергетично та промислово незалежною, та готовою забезпечити своїх громадян необхідними ресурсами у будь-який час!» – зауважила директор НАДПУ Ксенія Оринчак

НАДПУ неодноразово підтримували пропозиції щодо утворення органу який би спеціалізувався виключно на формуванні державної промислової політики, адже до вчора промисловість не мала а ні профільного ЦОВВу, а ні профільного комітету у ВРУ.

Сьогодні, в рамках спаду промислового виробництва, яке за січень-червень 2020 року скоротилося на 8,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, це питання постало особливо гостро.

Бажаємо успіхів Олегу Уруському, віримо, що за рахунок створення профільного Міністерства політика у сфері посилиться, забезпечивши підвищення конкурентоспроможності української промисловості, посилення внутрішнього ринку та збільшення експортного потенціалу.

«Розвиток вітчизняної промисловості – це питання національної та економічної безпеки. Промисловість потребує стратегічних рішень та цілеспрямованої промислової політики» – підсумувала Оксана Оринчак.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Інвестори пропонують впровадити міжнародний принцип “first come – first served” для геологорозвідки

Урядовий експеримент покликаний пожвавити розвідку корисних копалин в Україні та скоротити мільярдні збитки через неефективне використання коштів на геологічне вивчення

Читати далі