Верховна рада підтримала реформу надрокористування і врахувала правку Асоціації про ліквідацію “сплати за продовження спецдозволу”

Національна Асоціація Добувної Промисловості України вітає ухвалення законопроєкту 4187 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування” у першому читанні і дякує 292 депутатам, які підтримали важливий і потрібний для добувної промисловості документ.

Які ключові та важливі новації пропонує законопроєкт для бізнесу?

– впровадження оцінки запасів корисних копалин за міжнародними стандартами -, що вже давно потрібно зробити, якщо ми хочемо бачити у себе іноземного інвестора.
– вдосконалення обрахунку вартості спецдозволів при розширенні меж ділянки — проблема, яка дозволяє посадовцям на власний розсуд встановлювати ціну, яка нерідко є упередженою та економічно несправедливою (врахована Комітетом ініціатива асоціації, за яку ми вдячні).
– вільний обіг спецдозволів — цей пункт частково продовжує попередню історію, і дозволяє зробити ліцензію повноцінним матеріальним активом.
– гірничий відвід – залишається на підземних об’єктах (там, де він справді потрібен), і скасовується на об’єктах, де розробка йде відкритим способом – його мета досягається іншими документами (проектом промислової розробки родовища, дозволом на виконання робіт підвищеної небезпеки, висновком з ОВД і т.д.)
– скасування погодження місцевих рад – усунення дублювання функцій, оскільки ОМС надають дозвіл на відведення землі під надрами.

Ми дякуємо профільному комітету ВРУ, його голові Олегу Бондаренко та ініціатору законопроєкту Павлу Якименко за конструктивну роботу, публічну комунікацію та врахування голосу сфери.

Завдяки такій роботі, в законопроєкті були враховані застереження Асоціації, що стосуються норми про «сплату за продовження спецдозволу». Це пункт, згідно з яким передбачалось, що компанії, які хочуть продовжити дію ліцензії на видобуток, повинні сплатити за неї додатково 20% ціни від тієї суми, яку вони вже заплатили під час купівлі спецдозволу. Ми вдячні, що нас почули і цю норму прибрали.

Асоціація розраховує на підтримку законопроєкту у другому читанні і заявляє, що готова до професійних дискусій з усіма народними депутатами, які мають сумніви в доцільності ухвалення цього потрібного для добувної промисловості документу.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

НАДПУ стала учасником засідання круглого столу, присвяченого реформі державного екологічного контролю

У четвер, 30 липня,  НАДПУ стала учасником засідання круглого столу, що був присвячений РЕФОРМІ ДЕРЖАВНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ. Порядок денний складався

Читати далі