До речі, компанія ДТЕК уже зробила перший крок упровадженні 5G. Вона оголосила про старт проєкту Smart Factory 5G на машинобудівному заводі “Корум Світло шахтаря” у Харкові, який виробляє гірничо-шахтне обладнання. У рамках проєкту запланована розбудова приватної технологічної мережі (Private Network) зв’язку.

Вперше у нашій країні тестуватимуть дистанційне керування, виконуватимуть діагностику обладнання і будівель за допомогою дронів і камери 360 градусів.

Крім оптимізації виробничих процесів, запуск рішень підвищить рівень промислової безпеки – багато операцій зможуть виконуватися віддалено, а своєчасний моніторинг – попереджати можливі аварійні ситуації.

За допомогою Smart Factory буде можливість використовувати дрони для обстеження важкодоступних місць на підприємстві. У майбутньому планують залучати технологію у шахтах та дистанційно отримувати інформацію про комбайни, які там працюють.

Отже, 5G у гірничій промисловості – це:

  • підвищення продуктивності, швидкості та надійності;
  • можливість керування пристроями з високою швидкістю відгуку;
  • одночасне підключення безлічі пристроїв та сервісів.

Україна має всі шанси впровадити технологію у гірничій галузі задля автоматизації процесів, збереження людських життів і виходу на світовий експортний рівень