За останнє десятиліття кількість нововідкритих родовищ золота впала у 5 разів

Золото дорожчає, в тому числі, на фоні недостатньої ефективності відкриття нових родовищ

Золоті копальні Грасберг у Папуа, Індонезія. Джерело: miningglobal.com

За перший квартал 2020 року золото значно зросло в ціні і побило свої семирічні максимуми, залишаючись найпривабливішим і найнадійнішим засобом інвестиції. При цьому, за даними щорічного аналізу агентства S&P Global Market Intelligence за останні три роки у світі не відбулося значних відкриттів родовищ золота, а останнє десятиліття було названо недостатньо ефективним у сфері виявлення і відкриття нових золоторудних об’єктів.

Згідно зі списком S&P Global за період з 1990 по 2019 рік у світі було виявлено 278 нових перспективних родовищ золота, що містять 2,19 мільярда унцій золотих запасів. А відповідно у 25 родовищах, виявлених за останнє десятиліття, міститься лише 154,3 мільйона унцій, або 7% від запасів всього золота, виявленого з 1990 року.

“Відсутність нових відкриттів є результатом фокусування сучасних розвідувальних робіт на старих відкриттях та активах пізнішої стадії, — сказав головний аналітик S&P Global Кевін Мерфі. — Незважаючи на те, що на сьогодні переважна кількість розвіданих золоторудних активів ще не розробляється, все більше не вистачає великих, високоякісних об’єктів, необхідних для відновлення ресурсної бази при виснаженні старих золотих копалень”.

За даними S&P Global, частка бюджетів гірничодобувних і розвідувальних компаній, яка виділяється на розвідку золота, знизилася вдвічі у порівнянні з 90-ми роками. Це пов’язано з тим, що компанії розвідувального і гірничодобувного сектору відійшли від ризикованих глибинних розвідок на користь довивчення вже відомих родовищ навколо діючих гірничорудних підприємств, що відчутно знижує потенціал для пошуку і розвідки нових великих родовищ золота. Мінімальна розвідка глибоких золоторудних горизонтів, яка проводиться, все ще зосереджена на районах із раніше відомими родовищами або рудопроявами, пов’язаними із золоторудною мінералізацією.

Нещодавній дефіцит дорогоцінного металу, що утворився на світовому ринку, відображає необхідність проведення значних розвідувальних робіт, для приросту вже відомих запасів нововиявлених родовищ за межею порогу їх відкриття. При цьому, за даними S&P Global, загальна кількість запасів за останнє десятиліття може збільшитись лише до приблизно 266 мільйонів унцій. Слід зазначити, що через вплив пандемії коранавірусу на роботу та бюджети гірничих компаній, не має сенсу очікувати швидких дій у даному напрямку.

“Ми не думаємо, що тенденція зміниться найближчим часом, — підсумував Кевін Мерфі. — Ми очікуємо зовсім протилежне в 2020 році, оскільки COVID-19 впливає на плани розвідки компаній усіх розмірів”.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи