ЗАКОН № 3438 РОЗБЛОКУЄ ВИДАЧУ ВИСНОВКІВ З ОВД

Прийнятий 18.06.2020 р. Верховною Радою України Проект закону 3438 Про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) має врегулювати проведення процедури оцінки впливу на довкілля під час карантину без ризику поширення коронавірусної хвороби, пов’язаного з необхідністю проведення масових заходів у процесі громадського обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля.

Джерело: ukranews.com

Адже зупинка процедури може позбавити суб’єкта господарювання права отримати висновок з оцінки впливу на довкілля і відповідно унеможливить проведення запланованої діяльності, у тому числі і видобувної. Відсутність висновку з ОВД призводить до відтермінування видачі дозволів на спеціальне користування надрами з метою видобування корисних копалин на невизначений строк. Тим самим значно збільшуються терміни введення майбутнього родовища в експлуатацію. Під загрозою опиняється створення нових робочих місць.

І це при тому, що сама процедура з оцінки впливу на довкілля являється одним з найдовших етапів на шляху до отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин. Саму процедуру можна розділити на три основні частини. Перша – підготовка висновку компанією, друга – комунікація з громадою, третя– комплексний розгляд звіту уповноваженим органом і надання відповідного висновку.

Загалом, з моменту подання повідомлення про плановану діяльність і до отримання висновку з ОВД може пройти від пів року до 8-9 місяців.

Спочатку, повідомлення про плановану діяльність публікується у місцевій і регіональній газетах. Далі йде збір довідок необхідних для розробки звіту з ОВД: про кліматичні характеристики місцевості, про наявність чи відсутність об’єктів культурної спадщини чи об’єктів обмежень – природоохоронних зон заказників, заповідників, тощо. Тобто, виявляються усі фактори, на які може вплинути планована діяльність майбутнього надрокористувача. Як правило на цей етап роботи витрачається від 1 до 1,5 місяців. А це лише початок.

Розробка звіту з ОВД враховує екологічні, геологічні, гірничо-геологічні, гідрогеологічні умови та спосіб (проектні рішення) розробки того чи іншого родовища корисних копалин. Термін розробки власне самого звіту з ОВД складає від 1 до 2 календарних місяців.

Далі настає черга громадських обговорень, на підготовку і проведення яких, витрачається до 1 місяця і які включають публікації оголошення про проведення громадського обговорення, внесення оплати за його проведення, підготовки презентацій і власне самих обговорень.

Нарешті кінцевим етапом є отримання висновку з ОВД та знову ж таки його публікації у друкованих виданнях місцевого та регіонального значення.

Фактично з моменту повідомлення про планову діяльність до оприлюднення рішення про провадження планової діяльності потрібно пройти 18 етапів.

З початку впровадження в Україні карантину і до сьогодні у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля зареєстровано близько 420 справ суб’єктів планованої діяльності, серед яких більше 300 справ – це лише повідомлення про плановану діяльність. А це і сільськогосподарська діяльність, і районні і міські водоканали, ремонт інженерних конструкцій державного значення, видобування і розвідка нафти і газу, питних підземних вод, твердих корисних копалин, екологічні роботи на малих річках України. Тобто діяльність близько півтисячі підприємств опинилася під загрозою. (https://cutt.ly/3uOOlH1).

НАДПУ сподівається, що прийнятий в цілому Закон № 3438 (https://cutt.ly/3uOOlH1) дозволить розблокувати припинені з початку введення карантину процедури з оцінки впливу на довкілля з ОВД, а значить пришвидшить отримання спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин та господарську діяльність уже існуючих видобувних підприємств, від стабільної роботи яких залежить економічний розвиток, ресурсна і енергетична безпека нашої держави і добробут її громадян.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Контрабанда бурштину, зарплати «Метінвесту», розсекречення копалин | Про Надра. News. #20

🔸 Викриття міжнародної банди бурштинових контрабандистів 🔸 Розсекречення запасів стратегічно важливих копалин 🔸 Перша автівка на водневому паливі в Україні Події,

Читати далі

Бізнес-омбудсмени, митні пільги для інвесторів, економічна стратегія України | Про Надра. News. #17

🔸 У регіонах запрацюють бізнес-омбудсмени 🔸 Уряд затвердив Національну економічну стратегію 🔸 Як інвестиції Rio Tinto в Австралії вплинуть на

Читати далі

НАДПУ стала учасником засідання круглого столу, присвяченого реформі державного екологічного контролю

У четвер, 30 липня,  НАДПУ стала учасником засідання круглого столу, що був присвячений РЕФОРМІ ДЕРЖАВНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ. Порядок денний складався

Читати далі