Золото підскочило в ціні до семирічного максимуму

Посилення попиту на дорогоцінний метал є реакцією на фінансові вливання в економіку США та антикризові заходи Федеральної резервної системи

 

 

Фото: fxempire.com

 

Світові золоті ф’ючерси у кінці тижня підвищились у ціні на 4,2%, після того як уряд США схвалив фінансові вливання у розмірі $ 2,3 трильйонів доларів в економіку країни, включаючи підтримку компаній, що найбільше постраждали від пандемії коронавірусу, повідомляє Mining Weekly. 

У кінці тижня метал закрився на максимумі з кінця 2012 року, оскільки інвестори шукали страхування від можливості подальшого уповільнення економіки. Ф’ючерси на поставки золота в червні зросли на 4,1% до $ 1 752,80 за унцію на торгах Comex в Нью-Йорку, що стало максимумом найвищої ціни закриття з жовтня 2012 року. За тиждень метал зріс на 6,5%. Спотова ціна на золото підвищилась на 2,2% до $ 1 681,94 за унцію у четвер у середині полудня.

“Безпрецедентні грошові та фіскальні стимули, негативні заборгованості та низькі процентні ставки ще більше переконують, що золото продовжуватиме зростати у ціні, як засіб надійних та безпечних вкладень”, – зазначила Сьюкі Купер аналітик дорогоцінних металів у Standard Chartered Bank.

Проте, все ще залишається відчутний розрив між ф’ючерсами на Нью-Йоркській біржі та спотовими цінами на Лондонській, що є ознакою можливих затримок поставок самого металу, викликаних світовими обмеженнями, пов’язаними з пандемією коронавірусу. Крім того, невизначеність щодо термінів зняття обмежень на перевезення, породжує різноманітні спекуляції щодо поставок дорогоцінного металу і посилює логістичні ризики, що у поєднанні з досить низькою ліквідністю ринку викликає дестабілізацію цін на золото.

“Люди платять надбавки на фізичному ринку, і я думаю, що це переходить у ф’ючерси”, – сказав Пітер Томас, старший віце-президент брокерської компанії Zaner Group у Чикаго. “Це безпечна покупка”.

При цьому, за даними біржі Comex, запаси золота, доступні для поставок по ф’ючерсних контрактах, є найвищими за останні десятиліття і складають приблизно 4,4 мільйона унцій. Крім того, загальні світові запаси, відстежені Comex, збільшилися до рекордної кількості – понад 17 мільйонів унцій. Отже, сам ринок золота не порушений. Але неможливість вчасних поставок металу змушує споживачів віддавати перевагу короткостроковим ф’ючерсам. Ситуація має стабілзуватись після відновлення добувних робіт на основних золоторудних об’єктах.

Нагадаємо, що світові ціни на золото продовжують неухильно зростати останні декілька тижнів. Так, ціни на золото в Австралії на тлі пандемії коронавірусу цін на нафту піднялись до семирічного максимуму в $ 2746,32 за унцію.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Схожі записи

Уряд звільнив заступника Міністра енергетики та захисту довкілля Володимира Головатенка

У середу, 13 травня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про звільнення Володимира Головатенка, заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України. 

Читати далі